1. runda Driftingowych Mistrzostw Polski zakończona – Kuba Przygoński z ORLEN Team w TOP 16

Autodrom Słomczyn gościł najlepszych drifterów na pierwszych zawodach o tytuł Mistrza Polski w sezonie 2019. Kuba Przygoński w nowej wersji swojej Toyoty GT86 zakończył rywalizację w klasie PRO na TOP 16.

 

Trzykrotnego zdobywcę tytułu nie ominął pech w kwalifikacjach przed niedzielnymi finałami. W samochodzie Przygońskiego pojawił się problem z układem sterowania silnika, przez co zawodnik ORLEN Team wykonał tylko jeden udany przejazd.
W rywalizacji TOP 32 Przygoński pokonał pierwszego rywala, ale następnie musiał uznać wyższość Igora Stolarka, późniejszego zdobywcę 2. miejsca w całych zawodach.

 

Nasz nowy samochód sprawował się bardzo dobrze, dzięki czemu w kwalifikacjach  miałem jeden bardzo dobry przejazd. Niestety później pojawiła się mała awaria elektryczna, więc kolejne przejazdy były słabsze. Pierwsza próba była najlepiej punktowana ze wszystkich, co oznacza, że samochód jest szybki i można nim naprawdę dobrze jechać.Podczas mojego drugiego przejazdu
w parach popełniłem błąd i odpadłem, ale czasem się tak zdarza. Jestem zadowolony, że po przerwie zimowej samochód  jest w dobrej kondycji. Trzeba połączyć to z lepszymi startami – 
powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team. 

Kolejna, 2. runda Driftingowych Mistrzostw Polski odbędzie się 14 i 15 czerwca na Torze Kielce.
W ramach całego cyklu zostanie rozegranych łącznie 6 rund. Kierowcy wrócą do Słomczyna we wrześniu na ostatnie zawody mistrzostw.

 

 

 

  1. runda DMP w Słomczynie – wyniki w klasie PRO:

 

  1. Piotr Trojanek
  2. Igor Stolarek
  3. Jacek Popiołek

inf.pras.