12 miejsce Tomka Kasperczyka i Damiana Sytego w Rajdzie Estonii.

Pechowy początek i całkiem udany finisz – tak można podsumować Rajd Estonii w wykonaniu Tiger Energy Drink Rally Team. Tomek Kasperczyk i Damian Syty zameldowali się dziś na mecie 6. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy jako 12 załoga. Rozpoczęli niezbyt fortunnie – na jednym z pierwszych zakrętów power stage’a w Fordzie Fiesta urwało się koło. Przez kolejne odcinki załoga odrabiała stratę czasową i kolejne pozycje.

 kasperczyk 2day_mini

Szósta runda Rajdowych Mistrzostw Europy to wymagający szutrowy rajd ze średnimi prędkościami przekraczającymi 140 km/h na oesach. Zespół Tiger Energy Rally Team dosyć pechowo rozpoczął rywalizację. Podczas piątkowego power stage’a załoga urwała koło. Prace nad usunięciem uszkodzeń w zawieszeniu odbyły się kosztem 13 minut spóźnienia do Parc Ferme i w związku z tym, również kary czasowej doliczonej do wyniku. W sobotę zawodnicy mieli do pokonania 127 kilometrów oesowych, przez część dnia załoga Kasperczyk/Syty przecierała trasę. Pierwszy etap załoga Tiger Energy Drink Rally Team ukończyła na 17. miejscu, podczas niedzielnej rywalizacji zespół awansował o kolejne pięć pozycji w generalce.

Tomek Kasperczyk: Na pierwszym oesie, niespełna półtorakilometrowym power stage’u rozegranym w Tartu, uszkodziliśmy koło. Jak się okazało w rozrachunku całego rajdu to była bardzo kosztowna strata – żeby naprawić rajdówkę spóźniliśmy się o 13 minut. Usterkę w pełni udało się usunąć dopiero następnego dnia na dojazdówce. W sobotę przez pierwsze trzy odcinki przecieraliśmy trasę, przez co może minimalnie nie mogliśmy złapać rytmu. Rajd był bardzo szybki, konkurencja była bardzo mocna. Szkoda tych 2 min 20 sekund doliczonych nam do wyniku, gdyby nie błąd na power stage’u bylibyśmy dziś na innym miejscu. Mimo przygód, mieliśmy tu wielką przyjemność z jazdy, na oesach uśmiechy nie schodził nam z twarzy.

Damian Syty: Odcinki Rajdy Estonii są nam znane, w 2014 roku pierwszy raz przyjechaliśmy się im przyjrzeć, w ubiegłym roku debiutowaliśmy w rajdzie. Trudnością jest tu między innymi opis – średnie prędkości są spore, jest też duża ilość szczytów. Przy prędkościach dochodzących do 140 km/h trzeba zaufać opisowi, że tuż za szczytem jest ostry zakręt. Bardzo szkoda pierwszego zakrętu na piątkowym power stage’u, on ustawił nam całe zawody. Potem przez jakiś czas mieliśmy zmienne tempo. To był trudny rajd, wiele załóg go nie ukończyło, my jesteśmy na mecie jako 12-ta załoga.

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w sezonie 2016 postawili na rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Mają za sobą występy w Rajdzie Wysp Kanaryjskich (10. miejsce), Rajdzie Akropolu (7. miejsce) i Rajdzie Azorów (25 pozycja po trzech złapanych kapciach). Rajdową bronią zespołu jest Ford Fiesta w specyfikacji R5.

 kasperczyk shake11mini

Zespół Tiger Energy Drink Rally Team powstał w 2012 roku, od samego początku jego trzon stanowi załoga Tomasz Kasperczyk/Damian Syty. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Sezon 2015 to kolejny rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w Fordzie Fiesta R5.

Więcej informacji: www.tigerrally.pl

inf.pras.

Dodaj komentarz