Valentino Rossi: The Doctor Series – Odcinek 2 z 5 – Racing Mugello

Drugi odcinek serii video poświęconej Valentino Rossiemu został udostępniony na YouTube’ie pod adresem: https://youtu.be/m29sG5ADovw. Pierwszy odcinek serii jest natomiast dostępny tutaj: https://youtu.be/4NMQDqh6YcE.
Toskański tor Mugello stał się symbolem prędkości, mocy, widowiskowości i jakości MotoGP.  Od dokładnie czterdziestu lat Mugello jest areną wyścigów motocyklowych pełną trudnych zakrętów oraz amfiteatrem dla wielkich ikon motorsportu._G010159

Jeśli mielibyśmy wskazać wyścig, który definiuje umiejętności Valentino Rossiego jako zawodnika i jego charakter, to poziom hałasu i adoracji oraz atmosfera Mugello oddaje to najlepiej. ‘Fandemonia’, która towarzyszy Doctorowi przez cały weekend to jedno z bardziej oszałamiających doświadczeń sezonu. Tak jak doświadczyliśmy tego w 2016, armia fanów była z nim zawsze – podczas wzlotów i upadków.

_G023683

– Włochowi Mugello dodatkowo pomaga – powiedział wielokrotny były mistrz świata Loris Capirossi: jeden z najbliższych rywali Valentino na torze, z którym Vale stanął w szranki w 2006 roku i wygrał o jedyne pół sekundy. ‘Capirex’ jest jedną z kilku postaci, włącznie z Valentino, które dzielą się swoimi wspomnieniami w najnowszym odcinku “Valentino Rossi: The Doctor Series”. Mechanicy Yamahy Alex Briggs i Brent Stephens opowiadają o pracy w atmosferze gorączki na punkcie Rossiego podczas Grand Prix Włoch. Najbliżsi współpracownicy Vale przeżyli z nim najlepsze i najgorsze chwile na włoskich wzgórzach: od pierwszego Grand Prix w 1996 (4. miejsce) i dziewiczego zwycięstwa rok później, przez pamiętną inwazję toru na początku XXI wieku, specjalnie zaprojektowane kaski, siedem triumfów z rzędu: od 2002 do 2008 i pierwszą poważną kontuzję w karierze – wypadek podczas treningów i złamaną nogę w 2010.

06 Mugello 19, 20, 21 y 22 de mayo de 2016; circuito de Mugello,

Odcinek powstał z materiału nagranego podczas GP Mugello 2016 w miniony weekend i oficjalnych archiwalnych materiałów video, a także nowych i ekskluzywnych opinii i przemyśleń Valentino oraz jego bliskich. Nowa odsłona “Valentino Rossi: The Doctor Series” zabiera nas za kulisy najbardziej intensywnego i emocjonującego weekendu roku dla mistrza: przeżywamy dramatyczne wydarzenia GP Włoch 2016 – start z pole position i nagłe problemy z silnikiem, podczas walki z kolegą z teamu – Jorge Lorenzo.

0724_MotoGP_Rossi_action

To więcej niż kronika dwóch przeplatających się historii. “Valentino Rossi: The Doctor Series” odcinek “Racing Mugello” dokumentuje, jak i dlaczego pojedynczy weekendu w ciągu roku może znaczyć tak dużo dla tak wielu osób. I jak jeden człowiek może być w centrum dwudziestoletniego zafascynowania i obsesji publiczności.

,

Takie jest Mugello. Święty wyścig: miejsce, w którym wszyscy kibice Vale zbierają się razem. I gdzie budują niesamowitą atmosferę.

Zobaczcie odcinek nr 1 pod tym linkiem: https://youtu.be/m29sG5ADovw

Zobaczcie odcinek nr 2 pod tym linkiem: https://youtu.be/4NMQDqh6YcE

2016/05/22 - mgp - round06 - Mugello -

 

1043_R06_Rossi_finish

inf.pras.

Dodaj komentarz