17-letni Adam „Rubik” Zalewski zwycięża na legendarnym torze Nürburgring!

W niedzielę 14 maja na jednym z najpopularniejszych torów wyścigowych na świecie, odbyła się II runda zawodów driftingowych z cyklu Nürburgring Drift Cup 2017. Po pasjonującej walce w finale, na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik teamu Zestino, Adam „Rubik” Zalewski.

Zdjęcie 1

W kwalifikacjach do zawodów głównych, pochodzący z Koszalina Adam Zalewski zajął 13 miejsce. Pierwszym niedzielnym rywalem „Rubika” na torze Nürburgring był Niels Visser, który zasiadł za kierownicą BMW e36. Po niezwykle precyzyjnej jedzie, zwycięsko z tej potyczki wyszedł Polak, który awansował do kolejnej fazy zawodów Nürburgring Drift Cup 2017.

W TOP 16 czekał już na niego kolega z teamu Zestino, doświadczony Roman Kolesar. Lepszy z tej pary okazał się Zalewski, który przeszedł do dalszego etapu rozgrywek, gdzie na swojej drodze napotkał Chrisa Nigemeiera z QBM-Motorsport. Po obu przejazdach sędziowie nie mieli wątpliwości i wyżej punktowali 17-letniego koszalinianina.

Popołudniowe starcie w TOP 4 miało odpowiedzieć na pytanie – kto wystąpi w wielkim finale. I tym razem przeciwnik Adama musiał obejść się smakiem sięgnięcia po najwyższy laur. Uwe Sener ze sport auto-Drift-Team przegrał z młodym zawodnikiem Zestino.

Zdjęcie 2

W ostatnim tego dnia pojedynku naprzeciwko siebie (a raczej obok siebie) stanęli „Rubik” za kierownicą BMW e30, oraz jeden z najbardziej utytułowanych w całej stawce driferów Johannes Hountondji w Nissanie s13 200sx z Team Driftbrothers. Jak na finał przystało o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała dopiero dogrywka, w której lepszy był Zalewski, dla którego to pierwszy triumf na niemieckiej ziemi.

Trasa była bardzo wymagająca pod względem umiejętności oraz doświadczenia, ale udało się finalnie stanąć na najwyższym stopniu podium. Jeśli chodzi o poziom zawodów, to oceniam go bardzo wysoko. Już same kwalifikacje pokazały, że nie będzie łatwo, stąd tym większa satysfakcja ze zwycięstwa. Mam nadzieję, że podczas kolejnych startów będę tak samo powtarzalny w przejazdach jak dzisiaj i utrzymam dobrą formę.” – Adam „Rubik” Zalewski.

Niedzielne zawody Nürburgring Drift Cup poprzedziła sobotnia II runda ligi Drift Masters GP, której zwycięzcą został doświadczony i utytułowany na europejskim poziomie Paweł Trela. W finałowym starciu na torze Nürburgring okazał się lepszy od Johannesa Hountondji (Team Driftbrothers). Trzecie miejsce zajął Krzysztof Romanowski (Drift Warriors).