2. runda RSMPo – podsumowanie

W ostatni weekend maja mieliśmy okazję podziwiać czołowych zawodników Mistrzostw Polski uczestniczących w jedynej, w tegorocznym cyklu, szutrowej rundzie na Kaszubach. Przy współpracy automobilklubów Morskiego z Gdyni i Orskiego z Sopotu, emocje rajdowe zostały niemalże podwojone, albowiem równolegle do rundy Mistrzostw Polski została zorganizowana druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

1     Uroczyste rozpoczęcie rajdu miało miejsce na Targu Węglowym w Gdańsku. W bardzo widowiskowym miejscu zawodnicy zostali przywitani i przedstawieni zgromadzonej publiczności.

2W sobotę do rywalizacji przystąpiły 34 załogi, w tym sporo uczestników Mistrzostw Polski, którzy skorzystali z dodatkowej opcji – klasyfikacji w cyklach RSMPo i SzuterCup.

Odcinki prowadzące po kaszubskich szutrach wymagały od zawodników dużego skupienia i solidnej współpracy, a specyfika nawierzchni wyciskała z pojazdów siódme poty. Niemały wpływ na stan nawierzchni miały nawałnice, które w piątek i sobotę rano przeszły przez okoliczne tereny. Szuter został bardzo szybko rozkopany przez mocne czteronapędowe auta rajdowe zostawiając ośkom wielkie wyzwanie.

3

Na mecie najlepszy czas zanotowała załoga Skuracz/Milewska jadąca Hondą Civic, natomiast wśród zawodników w kategorii GOŚĆ, triumfowali Kołtun/Pleskot na pokładzie Forda Fiesty R5.

4Reprezentanci współorganizatora – Automobilklubu Morskiego, będą wspominać ten rajd z nutką goryczy, gdyż na trzy startujące załogi żadnej nie udało się dojechać do mety. Bardzo wymagające dla aut odcinki doprowadziły do wystąpienia usterek technicznych, które nie pozwoliły kontynuować jazdy.

5

Na szczęście już niebawem kolejna okazja by sprawdzić się na luźnej nawierzchni – trwają przygotowania do kolejnej szutrowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza – XIX Rajdu Nowomiejskiego, w którym zobaczymy aż 48 załóg! Zapraszamy już w najbliższy weekend 4-5.06.2016 do Nowego Miasta Lubawskiego.

6

————————–
fot.SikorkiFOTO
inf.pras.

Dodaj komentarz