28. Rajd Rzeszowski na pierwszym miejscu w klasie – Hoffman / Barłoga i Saab 96

Rajd Rzeszowski w bieżącym 2019 roku odbywał się głównie na terenach Powiatu Strzyżowskiego i Rzeszowskiego. Prawie 180 kilometrów odcinków sportowych zmęczyło nieco historyczne rajdówki, którymi startują zawodnicy w cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na odcinkach było trochę awarii i wypadnięć z trasy. Wśród załóg HRSMP oczywiście wystartował Zespół Rajdowy Hoffman w Saabie 96 V4 Rally.

Auto dzielnie przejechało rajd, chociaż miało ciężkie chwile, kiedy po skoku zerwał się napęd.

Paweł Hoffman – kierowca: Jak zwykle bardzo poważnie podszedłem do Rajdu Rzeszowskiego. Jest to wyzwanie, bo starty przed swoją publicznością zwiększają nieco stres, a jednocześnie może się włączyć program gwiazdorzenia . Szczęśliwie oba te elementy wygasiłem i maksymalnie skupiłem się na kierownicy i słuchaniu pilota. Pierwszy dzień nie był jednak tak łaskawy jak sobie ustaliłem i na trzecim odcinku Lubenia pojechałem zbyt szybko. Wskoczyłem na płyty wjazdowe do przejazdu przez brud. Nie był to wysoki skok, jednak fizyka sił tarcia zrobiła swoje i w ułamku sekundy zerwały się zęby napędu przekładni głównej w skrzyni biegów.

Pomimo, że przerwaliśmy zawody wiedziałem, że na drugi dzień rano powrócę. Samochód naprawiłem w swoim serwisie. Na drugi dzień ze stratą ponad 20 minut i 7 minut do rywala we Fiacie 125p chcieliśmy dojechać do mety. Okazało się, że nie tylko dojechaliśmy – uzyskaliśmy pierwsze miejsce w klasie FIA2 !!!

Marcin Barłoga – pilot: …tak jak powiedział Paweł… mamy pierwsze miejsce. Ja osobiście nie bardzo w to wierzyłem, jednak Piotr i Mateusz z Fiata 125p też mieli małego pecha jak my wcześniej. Nam dzięki sprawnemu serwisowi Pawła udało się szybko usunąć usterkę i jeszcze wyprzedzić konkurencję.

Materiał Filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=tehJVGHwmvw

Jeszcze do niedzieli można zgłaszać zdjęcia w Konkursie Fotograficznym załogi Hoffman – Barłoga, który jest przeznaczony dla każdego z aparatem fotograficznym, lub nawet telefonem komórkowym. Szczegóły konkursu w linku: www.hoffman.auto.pl/konkurs-fotograficzny-zalogi-hoffman-barloga-podczas-28-rajdu-rzeszowskiego.html

Rywalizacja fotograficzna jest przeznaczona dla amatorów, a także dla fotografów akredytowanych podczas rajdu (osobna klasyfikacja).

Fot. Jakub Rozmus

Współpraca