3. Rajd Rzeszowiak za nami

583

Artur Rowiński i Magdalena Tokarska byli najszybszą załogą na trasie 3. Rajdu Rzeszowiak – trzeciej rundy Motul HRSMP. Bartosz Kowalski, pilotowany przez Adama Srokę, wygrał rundę DISLA Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, a w Super KJS najlepszym czasem popisał się Kacper Terlikowski w duecie z Rafałem Bańką. Zawody odbyły się w dniach 20-21 maja 2017.

Załogi ścigały się w Rzeszowie oraz na drogach gmin Lubenia i Boguchwała. Trasa liczyła łącznie ponad 47 kilometrów. Rywalizację rozpoczął w sobotni wieczór odcinek specjalny Nowy Świat (1,10 km). W niedzielę zawody przeniosły się na OS Siedliska i OS Niechobrz (oba 7,75 km), które zawodnicy pokonywali trzykrotnie. Z 60 załóg, które wystartowały w rajdzie do mety dojechało 48.

Najszybsi w rajdzie Rowiński i Tokarska w klasie PZM 5 pokonali Grzegorza Olchawskiego i Michała Jucewicza o 3:01.5. Podium uzupełnili Krzysztof Głowala i Mateusz Głowala (+3:52.6). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowano: ukrywającego się pod pseudonimem Pan Jarek pilotowanego przez Szymona Gospodarczyka (+3:57.0) oraz Mariusza Polaka i Tadeusza Gargasa (+6:00.4).

W PZM HR+ zwyciężyli jadący Subaru Imprezą GC8 555 Michał Pryczek z Jackiem Pryczkiem (druga najszybsza załoga w rajdzie). Trójkę skompletowali Grzegorz Zych/Paweł Duniewicz (+1:47.0) oraz Rafał Ślęczka i Grzegorz Ślęczka (+2:29.7).

W klasie FIA 1 jechali Andrzej Wodziński z Markiem Pawłowskim. W FIA 2 Paweł Hoffman i Marcin Barłoga pokonali Tomasza Grychtoła i Roberta Koisara o 4:18.0 oraz Artura Burtana i Rafała Chronowskiego o 4:41.7.

Najszybszymi w FIA 3 byli Piotr Zalewski z Jackiem Gruszczyńskim. Marcin Grzelewski i Krzysztof Niedbała stracili do nich 1:41.6, a Jerzy Skrzypek z Bartłomiejem Barańskim 4:30.5.

Arkadiusz Kula pilotowany przez Jarosława Janasza wygrał klasę FIA 4, w pokonanym polu zostawiając Pawła Chojnackiego z Ewą Habryn-Chojnacką (+3:37.1) i Pawła Wysockiego z Marcinem Celińskim (+4:14.0).

Zwycięzca rundy RSMPk – Bartosz Kowalski, wygrał jednocześnie klasę RO 1. Drugi w rajdzie okręgowym i klasie RO 1, ze startą 20,9 sekundy, był Marcin Wilusz z pilotem Wojciechem Witkowskim, w Renault Clio.

W klasie GOŚĆ zwyciężyli Radosław Pogan i Kamil Kozdroń (Renault Clio Sport), przed Jakubem Szewczykiem i Damianem Zygmuntem (Suzuki Swift Sport). Strata drugiej załogi w klasie wyniosła 2:02,1.

W Super KJS najlepszym wynikiem popisali się jadący w klasie K 4 Kacper Terlikowski / Rafał Bańka (Subaru Impreza). Na drugim miejscu zmagania skończył najszybszy w klasie K 2 Adam Wypych z Michałem Gryzło (Honda Civic), który do zwycięzców stracił 21,8 sekundy. Podium uzupełniła druga załoga w klasie K 2 – Przemysław Pomprowicz i Daniel Sokołowski (Honda Civic). Ich strata do zwycięzców imprezy wyniosła 38,4 s.

Klasę K 3 wygrali Grzegorz Olszewski i Łukasz Patla (Opel Astra GSi), którzy zajęli także szóste miejsce w generalce. Najszybszą załogą w klasie K 1 był duet Mateusz Słomka / Sebastian Urbaniec (Suzuki Swift) – 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.