3. runda SJCAM Super Rally / 3. runda Pucharu Can-am, Miasto Bukowno, 18-20 maja 2018 Edycja piaskowa w gościnnym Bukownie.

Trzecia już w tym roku runda SJCAM Super Rally / Puchar Can-Am zgromadziła wiele załóg na starcie w gościnnym Bukownie. I tym razem mogliśmy przekonać się, że piach uczy cierpliwości i pokory i stuprocentowej koncentracji. Murowanych faworytów nękały przygody, więc sytuacja w poszczególnych klasach zmieniała się z każdą kolejną sekcją odcinka testowego. Trudne i techniczne odcinki oraz agresywne fale piachu mocno dawały się we znaki nie tylko załogom, ale także i sprzętowi.

 

Kamerki SJCAM uwieczniły wspaniałe przejazdy załóg, a dzięki świetnej jakości obrazu, możemy się poczuć jakbyśmy byli w centrum wydarzeń, tuż obok pędzących maszyn.

SSV Puchar_Can-am_SSV Puchar_Can-am_Q4 Moto Krzysiek_Biel_Rafal_Sonik2 Krzysiek_Biel_Rafal_Sonik SSV_Turbo

Najlepszy czas przejazdu wśród wszystkich startujących, osiągnęła załoga w klasie SSV Turbo – Piotr Adamczyk / Ewa Kubik. Drapieżna z wyglądu maszyna Can-Am Maverick X3 XRS w czerwono – czarne pręgi mknęła z prędkością światła i niemal unosiła się nad piaskowymi wybojami. Między załogami na kolejnych miejscach w stawce różnice czasowe były bardzo niewielkie – po kilkanaście sekund. Kanadyjskie pojazdy Can-am BRP znowu zdominowały klasyfikację końcową – zajęły pierwsze 12 miejsc w klasie SSV Turbo i podium w klasie Quad 4×4. Trzeba przyznać, że ich moc w połączeniu z umiejętnościami zawodników potrafi zdziałać cuda.

 

Dużą niespodziankę swoją wizytą na III rundzie SJCAM Super Rally / Pucharze Can-Am w Bukownie zrobił Rafał Sonik –  zwycięzca rajdu Dakar, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM i pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro w klasie 2K. Odwiedził miasteczko rajdowe i życzył powodzenia startującym zawodnikom.

Q2x4 Spow150 Sdo150 Quad4x4 Quad2x4 Q4x4

Baza, miasteczko maszyn wraz z całym zapleczem sanitarno-gastronomicznym, jak również honorowy start ulokowane zostały pod Urzędem Miasta Bukowno. Mnóstwo dzieci i dorosłych miało niepowtarzalną okazję z bliska zobaczyć wspaniałe maszyny, które przyjechały z całej Polski, jak również samemu spróbować jazdy pojazdami marki Can-Am.

 

W ramach serii SJCAM Super Rally 2018 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasie SSV, SSV Turbo mieli szansę powalczyć o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w III rundzie Pucharu Can-Am Super Rally.

SSdo150 004 003 002 001 SSpow150

Zawodnicy uhonorowani zostali wspaniałymi pucharami i nagrodami od naszych sponsorów, m.in. firmowymi ubraniami i sprzętami od firmy Taurus Sea Power – dystrybutora pojazdów firmy Can-
Am BRP,  kamerkami sportowymi i sprzętem nagłośnieniowym od firmy SJCAM, zestawami oświetlenia LED od Teehonled Polska, wspaniałymi pufami od firmy Inflandia, sprzętem i akcesoriami komputerowymi firmy Hiro, profesjonalnymi zestawami narzędzi od firmy YATO. Załogi otrzymały również kosmetyki samochodowe GS27 i piękne kryształy z Huty Szkła Zawiercie.

005 010 009 008 007 006

Wypowiedzi zawodników po III rundzie SJCAM Super Rally / Pucharze Can-Am w Bukownie:

 

Piotr Adamczyk / Ewa Kubik1. miejsce w klasie SSV Turbo w III rundzie SJCAM Super Rally / 1. miejsce w klasie SSV w Pucharze Can-Am w Bukownie.
Piotr Adamczyk:
„Trasa w Bukownie była bardzo trudna i porównując do poprzednich rund zdecydowanie jedna z najcięższych. Wymagała dużo umiejętności i wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Etapy trasy były piaszczyste oraz wyboiste, dlatego musiało być bardzo dobrze ustawione zawieszenie oraz odpowiednie ciśnienie w oponach – to jedne z najważniejszych rzeczy. Do tego dochodzi jeszcze maksymalna szybkość, bo tylko w ten sposób można pokonać piaszczyste odcinki.
Trzeba tez wspomnieć, że konkurencja była duża i rywalizacja ogromna, gdyż w mojej klasie SSV Turbo mamy wielu wspaniałych zawodników, których umiejętności są na wysokim poziomie. Każdy chce osiągnąć jak najlepszy wynik, zatem zawodnicy mocno rywalizowali między sobą.
Trudno słowami opisać atmosferę jaka panuje na Super Rally. Trzeba być i tego samemu doświadczyć, by wiedzieć, czego nam dostarczają tego typu zawody. Organizacja była wyśmienita, a sędziowie bardzo surowi i czasem wręcz  bardzo denerwujący 😉 Z minuty na minutę wzrastała adrenalina i mimo tego, że to nasz taki wewnętrzny wojownik, to jednak towarzyszące nam wówczas emocje w niektórych przypadkach nas pokonują, jeśli nie można nad nimi zapanować.
Moja przygoda z motosportem  rozpoczęła się od uczestnictwa w Rajdach w Maroko organizowanych przez firmę Perfecmoto z Dąbrowy Górniczej. Po kilku takich wyprawach zrodził się pomysł stworzenia Teamu Perfectmoto RACING. W Super Rally jeżdżę od dwóch lat i każdy rajd jest inny. Zawsze inne przeżycia, wiele emocji i do samego końca nie można przewidzieć, co może się zdarzyć na tego typu wyścigach. Ale ta wspaniała atmosfera, adrenalina i ludzie o tej samej pasji motywują do udziału w kolejnych rundach”.
011 016 015 014 013 012


Artur Brzozowski – 2
. miejsce w klasie SSV Turbo w III rundzie SJCAM Super Rally / 2. miejsce w klasie SSV w Pucharze Can-Am w Bukownie.
Artur Brzozowski:
„Trasa w Bukownie nie należała do łatwych… sypki piasek i wiele technicznych elementów wymagały od zawodników dużo uwagi i skupienia podczas jazdy. W pierwszym dniu pojechałem asekuracyjnie na 80% możliwości swoich i sprzętu, rozeznałem trasę i zmieniające się warunki. W drogim dniu zacząłem przyspieszać z przejazdu na przejazd co pozwoliło mi zdobyć drugie miejsce. Kwalifikacje i umiejętności zawodników są na bardzo wysokim poziomie, co widać po czasach poszczególnych odcinków. Zawodnicy z czołówki jadą bardzo szybko, a za razem ich czasy są do siebie bardzo zbliżone, co powoduje, że wyniki rozstrzygają się dopiero w końcowej fazie rajdu.
Super Rally to jest już bardzo znana marka w kategorii rajdów w PL. Jako Team Perfectmoto Racing lubimy na niego przyjeżdżać. Panuje fajna atmosfera i dobra organizacja. Są konkretne nagrody i jasne zasady – czyli wszystko to, co być powinno być na dobrych zawodach”.

 

017 022 021 020 019 018

Piotr Paliński / Wojciech Trauslot – 1. miejsce w klasie Super Sport powyżej 150 KM w III rundzie SJCAM Super Rally / Pucharze Can-Am w Bukownie.

     

Piotr Paliński:

„Trasa w Bukownie to prawdziwe Polskie Safari i na pewno do najłatwiejszych nie należy. Jest bardzo wymagająca i uczy kierowców pokory. Wielu uczestników, zapominając o tym, niestety nie ukończyło rajdu właśnie ze względu na awarie spowodowane często „przekroczeniem prędkości”. Wiem, że bardzo ciężko jest znaleźć tą odpowiednią granicę, zwłaszcza w ekipie dobrych kierowców, których oddech ciągle czuć na plecach. Aby osiągnąć sukces, trzeba było nie tylko jechać bardzo dobrze, ale również cały czas myśleć o maszynie, która pomimo dobrego przygotowania, ma swoje granice wytrzymałości.
Jeśli chodzi o konkurencję w mojej klasie tj. Super Sport powyżej 150 KM, to jestem bardzo zadowolony, że jeżdżę z tak fajnymi ekipami – naprawdę! Nieraz, pomimo twardej walki DO KOŃCA, zawsze sobie pomagamy i nikt nikogo nie zostawia w potrzebie. Zarówno kierowcy, jak i piloci to naprawdę bardzo dobrze przygotowane ekipy, które mają swoje strategie i pomysły na każdy rajd.

Dzięki organizatorom Super Rally każdy rajd jest inny. Ekipa ta naprawdę stara się nam wszystkim „dogodzić” – choć wiem, że jak to mówią, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim na Super Rally dogodził. 😉 Jednak oni, naprawdę się starają, a świadczy o tym to, że cały czas szukają dla nas nowych tras – miast, które możemy odwiedzić, spędzić super czas, no i najważniejsze – dać upust adrenaliny. W tym roku 1. runda w Oławie to dla mnie nowa lokalizacja, druga edycja – super pomysł – 77 minut ciągłej jazdy non stop – całkiem nowa formuła. 3. runda w Bukownie – to miejsce znane już z poprzednich lat. Kolejna runda, to znów nowe miejsce – Legnica, zobaczymy co tam się wydarzy? Co tam będzie? Jaka trasa itd. Reasumując cały czas się coś dzieje nowego i dziękuję organizatorom za to, że myślą o nas nieustannie i szukają dla nas coraz to lepszych tras i atrakcji.

Moja przygoda w motorsporcie trwa stosunkowo niedługo, bo to dopiero mój trzeci sezon. Pierwszy mój rajd to była przeprawa na którą pojechałem jako pilot z kolegą – od razu wiedziałem, że samochody terenowe TAK, ale NIE błoto po pas i prędkość 5 km/h. Na szczęście napotkany tam kolega powiedział mi o Super Rally i oto jestem!!! Drugi sezon zakończony na drugim miejscu w klasyfikacji rocznej, a ten???? Powiem wam w listopadzie! Dziękuję i pozdrawiam całe Super Rally!”

 

023 028 027 026 025 024

Patryk Goński – 2. miejsce w klasie Quad 2×4 w III rundzie SJCAM Super Rally / Pucharze Can-Am w Bukownie.

 

Patryk Goński:

„Trasa w Bukownie była bardzo wymagająca, o trudnej nawierzchni z dużą ilością dołków i metrowych kolein. Tu liczyła się technika – trzeba było jechać bardzo szybko, żeby się nie zawiesić, ale też żeby umiejętnie pokonywać duże dołki. Konkurencja w klasie – bardzo mocna, nie było łatwo się dobić do drugiego miejsca. W pierwszy dzień jeden z zawodników popełnił błąd, który wykluczył go z rywalizacji i przesunęliśmy się o jedną pozycje wyżej. Atmosfera na Super Rally jak zwykle była bardzo dobra, organizacja również super. Jeżeli chodzi o moje osiągniecia w motorsporcie, to jestem już bardzo doświadczonym zawodnikiem, moja kariera trwa, bez mała, 11 lat. Moim pierwszym nauczycielem jazdy na quadzie był mój Tata, który również startował w tych zawodach i zajął 3. miejsce w klasie SSV Turbo”.

029 034 033 032 031 030

 

Piotr Politowski / Waldemar Kaja – 3. miejsce w klasie Super Sport powyżej 150 KM w III rundzie SJCAM Super Rally / Pucharze Can-Am w Bukownie.
Piotr Politowski:
„Trasa była wymagająca , ale dla załóg samochodowych dość bezpieczna, bo prędkości ze względu na ukształtowanie terenu, nie były wysokie. Należało być cały czas czujnym i utrzymywać równe tempo.
Konkurencja w klasie była silna i dwie czołowe załogi dzieliło 9 sekund. Organizacja rajdu była bardzo dobra, a atmosfera wyśmienita – dla niej właśnie warto przyjechać na Super-Rally.
Moja pasja do motorsportu zaczęła się od udziału rajdach przeprawowych, ale od 5 lat startuję w rajdach cross-country, bo według mnie dają więcej adrenaliny”.
035 040 039 038 037 036

 

Zwycięzcy III rundy SJCAM SUPER RALLY w Bukownie:

 

Klasa MOTO

 1. Kuba Pietrasiewicz
 2. Kamil Piwowarczyk
 3. Maksymilian Sęk

 

Klasa Quad 2×4

 1. Mirosław Wojnowski
 2. Patryk Goński
 3. Damian Bień

 

Klasa Quad 4×4

 1. Adam Krysiak
 2. Przemysław Dąbek
 3. Kornel Demianiuk

 

Klasa SSV

 1. Konrad Kacper Kamiński / Piotr Podralski
 2. Michał Chodań / Dawid Pytko

 

 Klasa SSV TURBO

 1. Piotr Adamczyk / Ewa Kubik
 2. Artur Brzozowski
 3. Adam Goński

 

Klasa Super Sport powyżej 150 KM

 1. Piotr Paliński / Wojciech Trauslot
 2. Karol Lenkiewicz / Maciej Możejko
 3. Piotr Politowski / Waldemar Kaja

 

Klasa Super Sport poniżej 150 KM

 1. Mateusz Piekiełko / Bartek Wójcik

 

Klasa Sport powyżej 150 KM

 1. Robert Rożek / Dawid Michalski
 2. Dariusz Skubis / Agnieszka Skubis

 

Klasa Sport poniżej 150 KM

 1. Konrad Jarnecki / Robert Popczyk
 2. Arkadiusz Leśniak / Rafał Leśniak
 3. Stanisław Kajdy / Małgorzata Kajdy

041 046 045 044 043 042

 

Zwycięzcy III rundy Pucharu Can-Am w Bukownie:

 

Klasa Quad 4×4

 1. Adam Krysiak
 2. Przemysław Dąbek
 3. Kornel Demianiuk

 

 Klasa SSV

 1. Piotr Adamczyk / Ewa Kubik
 2. Artur Brzozowski
 3. Adam Goński

 

047 053 052 051 050 049

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: SJCAM, Miasto Bukowno, Sempler, E’NOD Audio, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, Hiro, NTT System, YATO, Teehonled Polska, Inflandia, kosmetyki samochodowe GS27, Line-X, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, Terenowe opony4x4.eu, Tombet, Customic, Rota-Med., Sami Swoi, Dom Turysty MOSiR – Tramp w Bukownie, Jednostki OSP Bukowno Stare i OSP Bukowno Miasto.
Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

inf.pras.

Dodaj komentarz