3 tytuły w jeden weekend! Mirecki Mistrzem!

Częstochowski kierowca wyścigowy – Bartłomiej Mirecki – osiągnął w miniony weekend wielki sukces. Podczas zawodów w czeskim Brnie zdobył Mistrzostwo Strefy Europy Środkowej FIA CEZ oraz przypieczętował swoje mistrzostwo w serii ESET V4 CUP. Ponadto okazał się najlepszym zawodnikiem w klasie F3 Trophy.

 FRNEC-0350

Zawody na Automotodromie Brno były dla Mireckiego jednymi z najważniejszych w tym sezonie. Choć miejsca na podium w serii FIA CEZ oraz ESET V4 CUP miał niemal pewne to wraz ze swoim zespołem BM Racing Team nastawiał się przede wszystkim na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Plan udało się wykonać w stu procentach.

Pierwszy wyścig ułożył się po myśli Mireckiego, dzięki czemu wypracował 1.5pkt przewagi nad drugim kierowcą w klasyfikacji FIA CEZ. W serii ESET V4 CUP jego przewaga wzrosła do 11pkt.

 FRNEC-1474

Do drugiego wyścigu stawałem na polach startowych ze świadomością, że będzie on ciężki i zdecyduje o moim mistrzostwie. Nastawiłem się na walkę do ostatnich metrów. Udało mi się bardzo dobrze wystartować i po pierwszych metrach zyskałem sześć pozycji! Reszta wyścigu także układała się po mojej myśli i zakończyłem go jako pierwszy w swojej klasie. Tor w Brnie to jeden z moich ulubionych obiektów i chyba on też mnie lubi, bo do tej pory zdobywałem na nim swoje najważniejsze puchary – relacjonuje Bartłomiej Mirecki.

To jeszcze nie koniec sezonu.

Choć rywalizacja w seriach FIA CEZ oraz ESET V4 CUP dobiegła końca, to Bartłomiej Mirecki nie kończy jeszcze tegorocznych startów. Rywalizuje jeszcze w serii Formula Renault Northern European Cup, gdzie do końca sezonu pozostały 3 wyścigi.

Obecnie Mirecki znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej tej serii. W zestawieniu zespołów BM Racing Team plasuje się na trzeciej pozycji. Najbliższy wyścig Formula Renault NEC już w ten weekend na słynnym niemieckim torze Nurburgring.

Wrzesień i październik będzie dla mnie i mojego zespołu czasem wytężonej pracy. Tuż po Nurburgringu – 23 września – wyjeżdżamy na belgijski tor SPA-Francorchamps, a ostatni wyścig serii FR NEC zaplanowano na 6 października. Ponadto mamy w zespole innych zawodników, którzy rywalizują w Clio Cup Central Europe oraz KIA Lotos Race, gdzie również rywalizacja dobiega końca i walczymy o jak najlepsze pozycje – wylicza Bartłomiej Mirecki.

 FRNEC-9852

Śledź wyniki Bartka w internecie!

Relacje na żywo z zawodów oraz zdjęcia i filmy na bieżąco można śledzić za pośrednictwem portali społecznościowych:

https://www.facebook.com/bmracingteam/

https://www.facebook.com/BartlomiejMireckiOfficial/

https://www.instagram.com/bm_racing_team/

oraz na stronie internetowej www.bartekmirecki.pl

inf.pras.

Dodaj komentarz