33 zgłoszenia na Rajd Cielądza

Automobilklub Tomaszowski opublikował listę zgłoszeń do trzeciej, finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, Soltrade Premio 1. Rajdu Cielądza (16-17 października). Przyjęto 33 zgłoszenia, z czego 21 w rajdzie okręgowym i 12 w Super KJS, który także zaliczany jest do osobnego cyklu MOŁ.

Jedynkę otrzymał lider punktacji RSMOŁ, Damian Byczkowski. Za nim ustawiono kolejnych w generalce Michała Kwiecińskiego i Krzysztofa Borowieckiego. Ten drugi po awarii silnika w Rajdzie Doliny Krzemionki do ostatniej chwili walczył o budżet na dokończenie łódzkiego serialu i wysłał zgłoszenie na 2 godziny przed zamknięciem listy. Pierwszy występ w okolicach Spały zaliczą przewodzący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska – Jakub Szewczyk i Jakub Lesiak. Kordon Hond Civic Type-R uzupełnia Fabian Czub, który w poprzednich rundach pilotował Sebastiana Tetera – tym razem zasiadającego na prawym fotelu.

Oprócz nich w K4 powalczą Piotr Marciniak (Peugeot 206), Kamil Bolek (Renault Clio), Andrzej Borkowski (BMW E30 318is) i Krzysztof Kućmierz (Opel Astra). Wicelider Pucharu Peugeot Citroen w RSMŚl, Jerzy Smagała (Citroen Saxo) otwiera stawkę K3 gdzie zmierzy się z Szymonem Żarłokiem (Honda Civic), Sławomirem Wiśniewiczem (Citroen Saxo) i Marcinem Stencelem (Citroen C2). W RO4-31 Mitsubishi Lancerami Evo pojadą Wojciech Krawczyk i Tomasz Kuciński. Subaru Imprezę STi zgłosił Piotr Kaczmarek. Przemysław Smoliński zadebiutuje w Fordzie Fiesta R2. W klasie Gość testy m.in. nowej skrzyni do Subaru Imprezy N14 w warunkach rajdowych przeprowadzi Mariusz Zapała. Za kierownicą pokażą się też piloci z rajdów cross-country, Łukasz Solecki (Peugeot 206) i Aleksandra Kujawa (Peugeot 106).

 rajd_doliny_krzemionki_teter_czub

W SKJS wspieranym przez Tedex największym powodzeniem cieszy się klasa RO4-31. Listę Lancerów Evo otwiera Adrian Wichłacz, a za nim ustawiono Krzysztofa Pacholca, Marcina Kowala i Tomasza Świstaka. Sebastian Dziadosz powalczy o mistrzostw w K3 z Damiantem Tomaszewskim (obaj Honda Civic). Pierwszy występ w tych rejonach zaliczy Daniel Mech (Citroen Saxo). Końcowy triumf w K2 rozstrzygną w bezpośrednim pojedynku Przemysław Krysztowiak (Skoda Fabia) i Marcin Kołodziejczak (Renault Clio). Zbigniew Pastusiak (Fiat Seicento) tylko jeśli wygra w K1 ma szansę na przeskoczenie w punktacji klasy Mariusza Panka, który rozbił auto przed imprezą i nie może bronić przewagi. Debiut w SKJS zaliczą Remigiusz Wiśniewski (Citroen C1) i Damian Boncela (Fiat Cinquecento).

Organizator opublikował na stronie http://rajdyspalskie.pl/ harmonogram badania kontrolnego, które zaplanowano na piątek, 16 października. Rywalizacja ruszy w sobotę rano. W programie widnieją 3-krotnie przejeżdżane OS Matyldów i OS Sierzchowy (każdy po 7 km), które dadzą łącznie 42 km oesowe (co na RO jest dużą liczbą). Uczestnicy SKJS zmierzą się łącznie na 18 km (każdy odcinek jest dla nich skrócony do 3 km od startu). Po zakończeniu zmagań w Karczmie Spalskiej nastąpi uroczyste zakończenie rajdu i rozdanie trofeów oraz nagród za cykl RSMOŁ i MOŁ SKJS.

 inf.pras.

Dodaj komentarz