65 zgłoszeń w Korczynie

Po raz pierwszy Wyścig Górski Prządki rozegrany zostanie w międzynarodowej obsadzie. W dniach 23-25 września do Korczyny koło Krosna przyjedzie 65 kierowców rywalizujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Słowacji żeby ścigać się na 4540 metrowej trasie, która w tym miesiącu uzyskała nową nawierzchnię asfaltową na długości 1,5 km.

Plakat

Na podkarpackiej trasie pojawi się 20 samochodów cztero-napędowych w grupach E, A i N. Wśród pretendentów do tytułu Mistrza Polski starcie tytanów rozegra się między Igorem Drotarem i Waldemarem Kluzą. W grupie E wystąpi również Andrzej Szepieniec, który prawdopodobnie zostanie 2 Wicemistrzem Polski GSMP 2016.

Niestety w Korczynie nie pojawi się Dubai, który po 12 wyścigach zajmuje 3 miejsce. Dwukrotny Mistrz Polski niedawno zaznał zerwania mięśnia, który uniemożliwia mu prowadzenie Lancera Berg Monster podczas finałowych rund.

Oprócz czołówki GSMP, kibice zobaczą Marcina Dopeirałę w Lancerze Evo 6, Jana MIlona w Fabii WRC, Romana Barana w Lancerze Evo ex Pink Panther, Veroslava Cvrcka w Fabii 2000, Jerzego Gołębiowskiego w Escorcie Cosworth, Łukasza Świerkowskiego w Lancerze, Tomka Myszkiera w Seacie Leonie Sueprcopa oraz Piotra Zaleskiego w Porsche 911.

Grupa A+2000 to Grzegorz Kozioł i Piotr Ostrowski, w Lancerach, którzy stawią czoła Słowakom – Janowi Liptakowi W Mini WRC i Peterowi Florkowi w LAncerze Evo 9.

Wojciech Szulc, Rafał Serafinowicz i Peter Jurena to stawka grupy N+2000, jaka pojawi się na Rynku w Korczynie.

Oprócz 54 Polaków w Korczynie wystąpi 11 słowackich zawodników, w tym Josef Beres, Peter Ambruz, Sergiej Skarpisek, Denis Pavlik czy Peter Kacvinsky.

Finałowe rundy GSMP przyciągnęły też największą w tym sezonie liczbę zawodników grupy historycznej. Na liście zgłoszeń widnieje 7 zawodników – Jerzy Nowakowski w BMW 2002i, Arek Siewierski w Fordzie Escorcie RS, Angello Gilli w Fiacie 126p, Łukasz Migała w Zastavie, Wojtek Myszkier w Golfie 2 oraz Marek Więcek i Paweł Rzadkosz w BMW 318is.

W ośce pojawi się 9 kierowców. Nie zabraknie liderów Szymona Piękosia i Karola Krupy oraz Jarosława Adamiaka. Do stawki dołączą Michał Tochowicz, Bartosz Herban, Peter Ambruz, Siergiej Skarpisek, Wojciech Subocz i Radosław Węgrzyn.

Klasę N-2000 reprezentować będzie 5 kierowców w tym Krzysztof Schenk, Bartek Bąk, Radek Ćwięczek oraz Robert Mazurkiewicz w Hondach Civic Type R. W Clio wystąpi Słowak Peter Kacvinsky.

O tytuł Mistrza Polski w klasie A-2000 powalczą Magda Wilk, Marcin Wilusz, Konrad Biela w Clio i Szołek oraz Marcin Wrona w Hondach Civic Type-R.

Klasa E0 po raz kolejny w tym roku przyciągnęła stawkę 5 zawodników. Tu wystąpi Eugeniusz Kurlikowski, Gabriel Kubit, Mariusz Biały, Marcin Staniak i Michał Jaglarz.

W polskiej rywalizacji A/PL kibice w Korczynie zobaczą aż 14 zawodników, stanowiących najliczniejszą klasę podczas 13 i 14 rundy GSMP Korczyna 2016.

Zapraszamy wszystkich do Korczyny w sobotę i niedzielę 24 i 25 września, gdzie na najszybszej trasie wyścigów górskich w Polsce rozegrany zostanie wielki finał tegorocznych zmagań kierowców górali.

inf.pras.

Dodaj komentarz