Aleks Zawada powalczy na Wyspach Kanaryjskich

W dniach 3-5 maja Aleks Zawada zadebiutuje w rajdowych Mistrzostwach Europy (FIA ERC) w klasie R5. Polak wystartuje w kategorii do lat 28 w ramach rajdu rozgrywanego na Wyspach Kanaryjskich.

1

– Właśnie spełnia się jedno z moich marzeń. Zmierzę się ze ścisłą europejską czołówką startując topowym samochodem, jakim jest Hyundai i20 R5 w najnowszej specyfikacji. Będzie to mój pierwszy start tego typu autem, dlatego nie do końca wiem, czego mogę się spodziewać, szczególnie przy tak mocnej obsadzie. Z drugiej strony nikt tu nie przyjeżdża, aby być drugim i bez mentalności nastawionej na jak najlepszy wynik ciężko jest cokolwiek osiągnąć. Na pewno będzie więc ciekawie. Szczególnie, że w rajdzie wystartuje aż 28 aut tej klasy – mówi Aleks Zawada.

2Rajd Wysp Kanaryjskich będzie drugą rundą rajdowych Mistrzostw Europy w sezonie 2018. Rozgrywany jest na wyjątkowo krętych, przyczepnych i szorstkich asfaltowych drogach częściowo składających się z lawy wulkanicznej. Spore zmiany wysokości oraz jazda tuż przy przepaściach sprawia, że jest to jeden z najbardziej widowiskowych rajdów cyklu.

i20 R5_Islas Canarias_1

– Uwielbiam ten rajd. Jest bardzo trudny, kręty i rytmiczny, wymaga ogromnej precyzji i nie wybacza błędów. Do tego dochodzą spore różnice wysokości, podjazdy i zjazdy, a dzięki wyjątkowej przyczepności tutejszej nawierzchni nawet ostre zakręty można pokonać bardzo szybko. Także wszystko to robi wrażenie. Zarówno mnie, jak i mojego pilota, Grześka Dachowskiego, czekają wyjątkowo intensywne dni. I tak już gorącą atmosferę podgrzewają tu widzowie, którzy na odcinki specjalne przybywają bardzo licznie. Zresztą, w ostatnich dwóch latach zgromadziłem na tych wyspach pokaźną grupę swoich kibiców, dlatego chciałbym wykorzystać tę okazję i dać im sporo satysfakcji z mojej jazdy, no i oczywiście wyniku na mecie – dodaje Aleks.

i20 R5_Islas Canarias_2

Rajd Wysp Kanaryjskich rozgrywany w ramach mistrzostw starego kontynentu obędzie się w dniach 3-5 maja br. Relację z rajdu można śledzić na bieżąco w Motowizji oraz w Eurosporcie (podsumowanie rajdu na polskim kanale w niedzielę, 6 maja o 23:00). Aleks Zawada będzie też specjalnym gościem Instastory FIA ERC w trakcie całej imprezy.

i20 R5_Islas Canarias_3

inf.pras.

Dodaj komentarz