Alex Karkosik liczy na kolejne zwycięstwa w Dubaju

Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w Dubaju w wyścigach piątej i szóstej rundy bliskowschodniej Formuły Gulf. Lider klasyfikacji generalnej celuje w kolejne wygrane. 

2a460c01-aa58-4c55-9aea-b9a7cdd03836

Po zwycięstwach w dwóch pierwszych wyścigach, a następnie dwóch drugich miejscach, 16-letni torunianin prowadzi w generalce z kompletem punktów (dwie ostatnie rundy wygrał startujący poza klasyfikacją Australijczyk Jordan Oon) i nie zamierza zwalniać. Do końca zimowego sezonu zostało jeszcze sześć wyścigów, podczas których Alex chce walczyć nie tylko o wygrane, ale także o tytuł, za który nagrodą są testy bolidu Formuły 3 w Hiszpanii.

W najbliższy weekend kierowcy z całego świata staną do walki na krótszej, liczącej 4,3 km wersji toru Dubai Autodrome, na której Alex triumfował dwukrotnie w listopadzie, ustanawiając jednocześnie nowy rekord okrążenia. W czwartek całą stawkę czekają trzy sesje testowe po 20 minut każda. Liczące po 12 okrążeń wyścigi odbędą się odpowiednio w piątek o 13:55 i sobotę o 8:15, polskiego czasu. Każdy z nich poprzedzony będzie osobną sesją kwalifikacyjną. Po zaciętej walce z Jordanem Oonem w grudniu, tym razem Alex zmierzy się nie tylko z etatowymi kierowcami Formuły Gulf, w tym ubiegłorocznym wicemistrzem i aktualnym wiceliderem serii, Saudyjczykiem Omarem Gazzazem, ale także nowymi rywalami. Będą nimi debiutujący w Dubaju kuzyni, Jeremy i Jason Timms, którzy w ostatnich dwóch latach zdominowali wyścigi brytyjskiej formuły Mono Moto.

255f6654-efe9-42b0-9c93-c181a4ba4a34

„Nie mogę doczekać się powrotu do Dubaju, gdzie chcę w ten weekend ponownie walczyć o zwycięstwa – mówi Alex Karkosik, który w Formule Gulf startuje zaawansowanym aerodynamicznie bolidem o mocy ponad 180 KM i wadze zaledwie 400 kg. – Intensywnie trenowałem podczas miesięcznej, noworocznej przerwy i jestem zdeterminowany, aby powiększyć swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Dokładnie analizowałem swoją jazdę w czterech pierwszych wyścigach i wyciągnąłem cenne wnioski, które mam nadzieję pozwolą mi pojechać jeszcze szybciej i jeszcze bardziej wyśrubować rekord toru. Jestem też bardzo podekscytowany perspektywą walki z kolejnymi nowymi rywalami. Ostatnie tygodnie upłynęły nie tylko na przygotowaniach do drugiej połowy sezonu w Formule Gulf, ale również na intensywnej pracy nad tym, co czeka mnie w tym roku w Europie. Jesteśmy już bardzo blisko ostatecznych rozstrzygnięć i myślę, że wkrótce będziemy mogli potwierdzić nasze plany na sezon 2017. Najpierw jednak czekają mnie w ten weekend dwa kolejne wyścigi, podczas których chcę ponownie walczyć o zwycięstwa!”

a32e5061-7abb-445f-9a15-8ae76fcdd79b

Więcej informacji o Aleksie Karkosiku na jego oficjalnym profilu na Facebooku, pod nowym adresem www.facebook.com/alexkarkosikofficial/ 

inf.pras.

Dodaj komentarz