Alex Karkosik najmłodszym Polakiem w historii Formuły 3

Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w pierwszej rundzie międzynarodowych wyścigów Formuły 3, Euroformula Open. Na portugalskim torze Estoril jedyny Polak w stawce zadebiutuje w serii w barwach włoskiej ekipy RP Motorsport, która otworzyła drzwi do F1 słynnemu Danielowi Ricciardo.

60d8a7f4-33bc-461e-b16d-ea6094324a8d
16-latek z Torunia, który zimą wygrał mistrzostwa Formuły Gulf, ma za sobą udane testy w Euroformule Open w hiszpańskim Jerez. Były one nagrodą za zwycięstwo na Bliskim Wschodzie. Jazdy w bolidzie Formuły 3 wypadły na tyle dobrze, że młody Polak postanowił zmierzyć się z rywalami także podczas oficjalnych zawodów, w których zadebiutuje w najbliższy weekend w barwach włoskiej ekipy RP Motorsport, wielokrotnych mistrzów EFO.

Karkosik będzie najmłodszym Polakiem w historii Euroformuły oraz jednym z najmłodszych kierowców w stawce, która zmierzy się na wymagającym, liczącym 4,3 km torze Estoril na przedmieściach Lizbony. Pierwsza z ośmiu rund sezonu 2017 rozpocznie się od czwartkowego dnia testowego. Po piątkowych treningach w sobotę i niedzielę kierowców czekają sesje kwalifikacyjne i trwające po 35 minut wyścigi. Bezpośrednie relacje z obu na sportowych antenach Polsatu, w sobotę o 15:10 w Polsacie Sport News i w niedzielę o 13:15 w Polsacie Sport Extra.

„Jestem bardzo podekscytowany debiutem w wyścigach Euroformuły Open – mówi Alex Karkosik. – To bardzo mocna seria, a ja będę jednym z najmłodszych kierowców w stawce, dlatego zdaję sobie sprawę, że czeka mnie bardzo trudne zadanie. Udane testy w Jerez, podczas których utrzymywałem się w pierwszej dziesiątce, pozwalają mi jednak podchodzić do weekendu z optymizmem. Tym bardziej, że w czwartek czeka nas sporo jazdy podczas oficjalnych testów, w trakcie których będę mógł poznać tor i pracować nad ustawieniami bolidu. Na tym etapie trudno co prawda mówić o oczekiwaniach i pozycjach, ale z pewnością dam z siebie wszystko. Cieszę się, że będę w Estoril pracował z ekipą RP Motorsport, którą miałem już okazję poznać podczas wspólnych testów bolidu F3 w Barcelonie pod koniec ubiegłego roku. To doświadczeni profesjonaliści, którzy pracowali nie tylko z takimi gwiazdami jak Daniel Ricciardo, ale także polskimi zawodnikami, więc z pewnością szybko znajdziemy wspólny język i zaliczymy udany weekend. Cieszę się także, że chyba po raz pierwszy polscy kibice będą mogli na żywo oglądać moje starty w telewizji. Zrobię wszystko, aby zapewnić im jak najlepsze widowisko.”

9050e281-28d0-4283-a369-a1413dcd0d6b

Więcej informacji o Aleksie Karkosiku na jego oficjalnym profilu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/alexkarkosikofficial/ 

inf.pras.

Dodaj komentarz