Alex Karkosik wystartuje na belgijskim torze F1

Alex Karkosik wystartuje w najbliższy weekend w drugiej rundzie międzynarodowej serii Euroformula Open. Tym razem 16-latek z Torunia zmierzy się z rywalami na znanym z Formuły 1, belgijskim torze Spa-Francorchamps, podczas dwóch wyścigów transmitowanych na antenie Polsatu Sport Extra. Tuż przed weekendem Alex przygotowywał się do rywalizacji w symulatorze Ferrari we Włoszech, gdzie podpisał także umowę na starty w pełnym cyklu EFO z ekipą RP Motorsport.

43d4d63b-94c8-4f48-8959-83048ae97c0f

Tegoroczny mistrz Formuły Gulf przygodę z Euroformułą Open rozpoczął w imponującym stylu, w swoim pierwszym w życiu wyścigu w bolidzie Formuły 3 sięgając w kwietniu po punkty na portugalskim torze Estoril. Współpraca z włoskim, czołowym zespołem RP Motorsport układała się wówczas tak dobrze, że już na miejscu Alex postanowił podpisać ze słynną ekipą umowę na cały sezon 2017. Kontrakt podpisany został ostatecznie tuż przed wyjazdem do Belgii, przed sesją w symulatorze Ferrari we włoskiej Modenie. Na jego mocy Karkosik wystartuje w barwach RP Motorsport we wszystkich siedmiu pozostałych rundach EFO.

91e98d73-f93c-4d88-9b9e-10c7d6d335c3

Pierwszą z nich będą właśnie zmagania w Spa, na jednym z najsłynniejszych torów F1 i jednym z najtrudniejszych obiektów wyścigowych na świecie. Licząca aż siedem kilometrów trasa przypomina szaloną kolejkę górską, wijąc się wśród Ardenów przez jedne z najbardziej spektakularnych zakrętów na ziemi, w tym legendarny Eau Rouge.

259bb8e4-955d-4460-a6ef-d6a07f5bb11e

Po udanym debiucie w Estoril, a także pozytywnych, prywatnych testach na włoskim torze Adria i austriackim Red Bull Ringu, Alex udaje się do Belgii licząc na kolejne sukcesy. Jego starty oglądać będzie można w internecie oraz na antenie Polsatu Sport Extra. Relacja z sobotniego wyścigu o 14:30, zaś z niedzielnego o 15:10.

575828bc-ac92-40ee-9a38-219fec82e7d5

„Ostatnie tygodnie były wyjątkowo pracowite, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej pracy – mówi Alex Karkosik. – Od samego początku weekendu w Estoril złapałem świetny kontakt z ekipą RP Motorsport, a moje tempo na torze, przygotowanie bolidu i praca całego zespołu przekonały mnie, że to współpraca, która może przynieść imponujące efekty. Także team był bardzo zadowolony z mojego tempa i pracy ze mną. Nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości jeśli chodzi o podpisanie kontraktu na cały sezon. Wizyta w symulatorze Ferrari we Włoszech była dla mnie pierwszym tego typu doświadczeniem, które okazało się interesującym i przydanym przeżyciem. Jestem bardzo ciekawy, jak przełoży się ona na moje tempo w Belgii. Spa to legendarny tor, na którym od lat ścigają się kierowcy F1, dlatego jestem bardzo podekscytowany startem tam. Wiem, że będzie to bardzo trudny weekend, a sam tor jest dłuższy i bardziej wymagający niż Estoril, więc czeka nas mnóstwo pracy, ale jesteśmy gotowi do walki i chcemy rywalizować o kolejne punkty.”

ad6f66b1-5422-49d4-b957-c98e634464e9

„Cieszę się, że Alex wystartuje w pełnym cyklu Euroformuły Open i zrobi to w barwach najlepszej ekipy w stawce, jaką jest RP Motorsport – dodaje menedżer Aleksa, Maurycy Kochański. – Alex to jeden z najmłodszych polskich kierowców bolidów, ale mimo młodego wieku bardzo poważnie podchodzi do swoich startów, co czyni współpracę z nim wielką przyjemnością i przekłada się także na jego wyniki. Już w swoim debiucie w Estoril Alex walczył o podium mimo małej ilości przedsezonowych testów, co pokazuje jego potencjał. Jestem przekonany, że podium to tylko kwestia czasu. Spa to legendarny i dający mnóstwo frajdy z jazdy, ale też wyjątkowo trudny tor, na którym kierowcy będą mieli w ten weekend bardzo mało treningów. Przewagą Aleksa nad innymi debiutantami jest jednak bardzo szybka adaptacja do nowych obiektów, dlatego z pewnością znów zobaczymy go na wysokich pozycjach. Alex to młody i utalentowany zawodnik, który ma szansę na wielką karierę w motorsporcie, dlatego tym bardziej cieszę się, że trafił do zespołu, który odnosił już sukcesy wspólnie z Arturem Janoszem, a także wygrał dwa pierwsze wyścigi tego sezonu. Jestem przekonany, że Alex osiągnie już wkrótce podobne sukcesy.”

d494e740-2add-431c-ae70-025fc9c066bf

Więcej informacji o Aleksie Karkosiku na jego oficjalnym profilu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/alexkarkosikofficial/ 

inf.pras.

Dodaj komentarz