Arek Lindner powalczy w ten weekend na trasach Baja Aragon

Po zwycięstwie w I rundzie Mistrzostw Europy Baja Arek Lindner jedzie do Hiszpanii po kolejne doświadczenia. Już w ten weekend stanie na starcie rajdu Baja Aragon, należącego do cyklu Pucharu Świata FIM.

 Arkadiusz_Lindner_Kingsquad_Lindner_Bros_Merzouga_2018_stage_1_3

Nadchodzi kolejna edycja słynnego rajdu Baja Aragon. Już w ten weekend po raz 35. kwiat światowego offroadu przyjedzie do Aragonii, by zdobyć cenne punkty w klasyfikacji Pucharu Świata Cross Country. W tym zaszczytnym gronie rajdowców znalazł się Arkadiusz Lindner, który jako jedyny Polak wystartuje na quadzie.

Najlepszy polski quadowiec rajdowy sezonu 2017 jedzie do Teruel przede wszystkim po kolejne doświadczenia w drodze do Rajdu Dakar. Możemy być jednak pewni, że Arek Lindner da z siebie i swojej maszyny wszystko, aby zdobyć jak najlepsze miejsce i godnie reprezentować nasz kraj.

Baja Aragon to bardzo ważny sprawdzian dla mnie, dla mojego nowego quada oraz całej naszej ekipy. Cieszę się, że od czasu startu w Merzouga Rally znów będę mógł się zmierzyć z zawodnikami ze światowej czołówki i sprawdzić się na ich tle. Nie myślę o zajęciu konkretnego miejsca. Na pewno dam z siebie wszystko, by wypaść jak najlepiej. Zobaczymy w weekend, czy Hiszpania okaże się dla mnie szczęśliwa – mówi Arkadiusz Lindner.

 Lindner91_quad_pustynia

Do udziału w Baja Aragon 2018 zgłoszono łącznie ponad 220 motocykli, quadów, pojazdów UTV, samochodów terenowych oraz ciężarówek. Podczas dwóch sobotnich oraz jednego niedzielnego odcinka specjalnego uczestnicy pokonają 515 km. Całość poprzedzi krótki, ponad 13-kilometrowy prolog, który zaplanowano na piątek.

Dodaj komentarz