Arkadiusz Lindner debiutuje w Abu Dhabi Deser Challenge

Polski zawodnik quadowy z Łodzi jest już w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie wystartuje w legendarnym rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge 2019. Od 31 marca przez pięć kolejnych dni Arek Lindner walczyć będzie o swoje pierwsze życiowe punkty w Pucharze Świata FIM.

Już w ten weekend rozpocznie się pierwsza z czterech rund Pucharu Świata w Rajdach Cross Country FIM. Na starcie 29. edycji Abu Dhabi Desert Challenge zobaczymy debiutującego w tym cyklu Arkadiusza Lindnera, który wspólnie z Rafałem Sonikiem będzie reprezentować nasz kraj w kategorii quadów.

Lindner, mimo iż jest debiutantem w Pucharze Świata FIM, jest także bardzo doświadczonym zawodnikiem. Ubiegły sezon ukończył z medalem za trzecie miejsce w FIM Bajas World Cup oraz zwycięstwem w serii Bajas European Championship. Był to jego pierwszy sezon startów na arenie międzynarodowej wśród czołowych zawodników tej dyscypliny sportu. Kierowca quada Can-am z numerem #91 za cel na ten sezon stawia sobie przede wszystkim zdobywanie cennego doświadczenia przed przyszłorocznym Rajdem Dakar.

Jestem bardzo szczęśliwy, że po tylu tygodniach przygotowań jestem tutaj. Czuję się tu, jak ryba w wodzie. Myślę, że jestem gotowy do zawodów. Choć przylecieliśmy na początku tygodnia, to dopiero w czwartek mieliśmy pierwsze treningi. Jestem z nich bardzo zadowolony. Szybko wczułem się w pustynny teren, a sprzęt jest świetnie przygotowany. Wstępnie planowaliśmy, że przez pierwsze dni będziemy mogli przyzwyczaić nasze organizmy do pustynnego klimatu, ale obecnie jest zaledwie dwadzieścia stopni Celsjusza i ciągle pada deszcz. Z kolei od niedzieli, ma być bardzo gorąco, ponad czterdzieści stopni i mnóstwo słońca. Może być ciężko, dlatego zamierzam jechać swoim tempem, oszczędzając siły. Na metach odcinków będę weryfikował, czy kolejnego dnia muszę podkręcić tempo, czy też uspokoić jazdę – zapowiada Arkadiusz Lindner.

Ceremonia rozpoczęcia rajdu Abu Dhabi Desert Challenge 2019 odbędzie się w sobotę 30 marca o godzinie 19:30. Na trasę pierwszego odcinka specjalnego zawodnicy wyruszą kolejnego dnia. Szczegółowe informacje na temat rajdu dostępne są pod adresem http://www.abudhabidesertchallenge.com.

inf.pras.