Autem po torze samochodowym i… żużlowym!

Nie lada gratka szykuje się w najbliższy weekend dla miłośników samochodowego ścigania. Uczestnicy najbliższej, piątej rundy cyklu Interia Drive Cup zmierzą się w toruńskim MotoParku i na słynnej Motoarenie!

Cykl Interia Drive Cup to seria przeznaczona głównie dla miłośników rywalizacji za kierownicami klasycznych sportowych aut, jednak de facto w tych zawodach może wziąć udział w zasadzie każdy. Są to imprezy dla kierowców-amatorów z ciekawym podziałem samochodów ze względu na okres produkcji, stopień„ modyfikacji i pojemności silników‡. Rundy IDC mają charakter track day-ów, jednak organizatorzy ligi zadbali o szereg atrakcji, których próżno szukać w innych tego typu cyklach. Stąd chociażby wyjątkowe miejscówki, takie jak toruńska Motoarena, która według wielu jest najwspanialszym obiektem żużlowym na świecie. Bardzo rzadko zdarza się bowiem, ażeby obiekty, które na co dzień służą żużlowcom, otwierały się także dla kierowców sportowych aut. Tym razem tak będzie, dlatego już w sobotę i niedzielę uczestnicy piątej rundy Interia Drive Cup będą mieli okazję zmierzyć się z czasem na charakterystycznej nawierzchni toru do speedwaya, po której na co dzień ścigają się żużlowcy. Ma to być specjalna Super-próba sportowa dla chętnych. Obowiązkowa dla wszystkich będzie z kolei próba przygotowana w pobliskim MotoParku, wytyczona zarówno na asfaltowej nitce toru rallycrossowego, jak i biegnąca dalej po terenie tego obiektu.

W sobotę™ 20.10 zaplanowano trening na torze rallycrossowym MotoPark (wyłącznie asfalt) z pomiarem czasu. Chętni w tym dniu będą też mogli odbyć kilka przejazdów po torze żużlowym na Motoarenie. Niedziela 21.10 to z kolei zawody – próba poprowadzona będzie po torze i całym terenie MotoParku. Tego dnia odbędzie się też wspominana Super-próba dla chętnych na Motoarenie z oddzielną… klasyfikacją. Lista startowa wciąż się™ powiększa. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie cyklu www.drivecup.pl.
Kontakt do organizatora: 501806150,
info@drivecup.pl

Harmonogram czasowy V rundy Interia Drive Cup (Toruń, 20-21. października 2018r.)

SOBOTA– 20.10.2018 r.

10.00 – 11.00 Rejestracja uczestników, badanie kontrolne

11.00 – 16.00 Jazdy treningowe

14.00 – 16.00 dla chętnych zapoznanie z nawierzchnią Motoareny (trening)

Około 17.00 dla chętnych zwiedzanie Starego Miasta i wspólna kolacja.

NIEDZIELA – 21.10.2018 r.

8.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników

8.45 – 9.15 – Badanie kontrolne

8.45 – 9.45 – Indywidualne zapoznanie z trasą (2 przejazdy)

10.00 – Odprawa z uczestnikami

10.20 – Rozpoczęcie przejazdów punktowanych

15.30 – Zakończenie jazd, opublikowanie wyników końcowych

16.00 – Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie imprezy

W ciągu dnia dodatkowa, nieobowiązkowa Super-próba na stadionie Motoarena z oddzielną klasyfikacją!

Harmonogram może ulec jeszcze niewielkim zmianom.

Materiały prasowe (tekst: Tomasz Niejadlik; fot.: Julia Truszczyńska)