Baja Carpathia: podium załogi RMF 4RACING Team w grupie TH

Bardzo trudne warunki czekały dziś na wszystkich zawodników, którzy stanęli na starcie drugiego dnia zmagań w rajdzie Baja Carpathia. Rajdowcy dwukrotnie pokonali oes liczący 86 kilometrów, który charakteryzował się wymagającą i różnorodną nawierzchnią. Załoga RMF 4RACING Team, w składzie Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan uplasowała się na 2. pozycji w grupie TH i 6. lokacie w klasyfikacji generalnej.

Ceremonia startu

Po wczorajszym, 5-kilometrowym prologu, zawodnicy przystąpili do dwóch kolejnych odcinków specjalnych. Trasa usytuowana na wojskowym poligonie w Nowej Dębie była bardzo wymagająca – zarówno dla samych zawodników, jak i sprzętu. Rajdowcy musieli zmierzyć się z trudnym terenem, który dodatkowo w kilku miejscach był zalany przez wodę. Jak przyznaje Krzysztof Biegun, kierowca RMF 4RACING Team, było naprawdę ciężko.

part

Początek odcinka przypominał nie rajd szybkościowy, a przeprawowy. Trasa przebiegała wzdłuż rzeki Łęg, która wylała przez ulewne deszcze. Na odcinku w kilku miejscach napotkaliśmy na ogromne kałuże, przez które ciężko było się przedrzeć. Widziałem, jak kilka samochodów utknęło, nam jednak udało się pokonać wodę i mogliśmy jechać dalej – komentuje Biegun.

Rajdówka zaBogi RMF4RT

Trasa niedzielnych odcinków była bardzo zróżnicowana – przez wodę, błoto, piaszczyste czołgówki, po odcinki leśne. Zawodnicy musieli zmagać się z dużą ilością jam i kolein, jednocześnie starając się jechać jak najszybciej, co nie było łatwe.

Tomasz DoBhan i Krzysztof Biegun przed startem

Podczas przejazdów należało utrzymać koncentrację na najwyższym poziomie, bo teren był naprawdę ciężki i w takiej sytuacji bardzo łatwo popełnić błąd. Na szczęście nasz samochód świetnie radził sobie z tym wymagającym terenem. Zawieszenie w Pajero spisuje się bardzo dobrze. W miejscach, gdzie było dużo dziur, zyskiwaliśmy przewagę nad rywalami. Ustrzegliśmy się też poważniejszych błędów i dzięki temu udało nam się osiągnąć dobry wynik – dodaje Krzysztof Biegun.

Tomasz DoBhan podczas opisywania trasy przejazdu

Duet RMF 4RACING Team ostatecznie uplasował się na 2. miejscu w grupie TH, przegrywając rywalizację z pierwszą załogą Marciniak/Tomczuk o zaledwie 7 sekund. Dodatkowo, wynik ten pozwolił zająć Biegunowi i Dołhanowi 6. lokatę w klasyfikacji generalnej rajdu.

ZaBoga Biegun_DoBhan na trasie rajdu

inf.pras.

Dodaj komentarz