Bartek Ostałowski zaprezentował swoje umiejętności na niemieckim Oschersleben

Bartek Ostałowski po raz drugi w tym sezonie wystąpił na zawodach driftingowych poza granicami naszego kraju. W ubiegły weekend (23-25 maja) drifter zaprezentował swoje niezwykłe umiejętności niemieckiej publiczności podczas rundy Drift United na torze Oschersleben.

Ostatni weekend maja Bartosz Ostałowski spędził w Niemczech, gdzie wystąpił w jednej z rund ligi Drift United. Niemiecka publiczność i organizatorzy powitali go niezwykle miło. Stanowisko zespołu w parku maszyn cieszyło się ogromną popularnością, natomiast przejazdy Bartka wywołały podziw zgromadzonych, co odzwierciedlało się również w relacji komentatorskiej.

Bartosz wrócił do rywalizacji w niemieckiej lidze Drift United po dwuletniej przerwie. Zagraniczny występ był świetną okazją, aby zaprezentować swoją jazdę szerszej grupie kibiców, również za granicą.

Pierwszy dzień zawodów, 23 maja, był dniem treningowym. Zawodnicy mieli okazję zapoznać się z ciekawą i szybką trasą na torze Oschersleben i przejechać ją solo, a także poćwiczyć przejazdy w parach. Kolejnego dnia przyszedł czas na kwalifikację i walkę o wejście do TOP32. Kwalifikacyjne przejazdy Bartosza ocenione zostały na łączną notę 71 pkt, co uplasowało go na 10. pozycji.

W sobotnie popołudnie obecni na Drift United zawodnicy przystąpili do walki w parach. Pierwszym przeciwnikiem Bartosza w TOP32 był Kevin Tkaczyk. Bartek w dwóch bardzo dobrych przejazdach zdominował swojego rywala, dzięki czemu awansował do najlepszej szesnastki.

W TOP16 naprzeciwko Bartosza stanął Marcus Wollangk. Rywalizacja była bardzo wyrównana, co skutkowało zarządzeniem przez sędziów dogrywki. Niestety, w jednym z przejazdów dogrywkowych Bartek popełnił błąd, co zapewniło awans jego przeciwnikowi.

W trasę wchodziłem na 5. biegu, co pokazuje jak szybki jest tor Oscherslaben. Poziom zawodników był bardzo wysoki. Prawie wszyscy zawodnicy jeździli w samochodach o mocy powyżej 500 koni mechanicznych. Pomimo, że zakończyłem rywalizację na TOP16 cieszę się, że wziąłem udział w niemieckiej rundzie, ponieważ impreza na Oscherslaben była prawdziwym motoryzacyjnym świętem! – podsumowuje Bartek Ostałowski.

Następnymi zawodami, w których wystartuje Bartek będzie 2. runda Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Kielce.

***

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca wyścigowy i drifter, który pomimo tego, że nie ma obu rąk, startuje w regularnych zawodach konkurując z pełnosprawnymi kierowcami. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters Grand Prix i King of Europe. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.

Więcej informacji:

www.ostalowski.com

www.facebook.com/BartoszOstalowski

inf.pras.