Bartłomiej Mirecki tużpoza podium w Formula Renault 2.0 NEC!

Pochodzący z Częstochowy 20-letni Bartłomiej Mirecki podczas zawodów Formula Renault 2.0 NEC na węgierskim torze Hungaroring zajął w obu wyścigach miejsca tuż poza podium. To najlepszy wynik jaki udało mu się osiągnąć w tej serii.

13490724_1220318177986368_4850405136052639089_o
W pierwszym wyścigu startując z 9-tej pozycji minął linię mety na 4-tym miejscu. W drugim ruszał z 11-tego pola i ukończył zmagania jako szósty kierowca w stawce. Jedyny Polak, który wziął udział w testach Ferrari Driver Academy i dwukrotny Mistrz Polski KIA Lotos Race wykazał się znakomitym tempem i stoczył wiele pojedynków z innymi kierowcami!

Weekend uważam za bardzo udany! Mimo sporych problemów z szyją podczas całego weekendu plan wykonaliśmy grubo ponad normę!! Przed rundą zakładaliśmy ukończenie obu wyścigów w TOP 10, a poszło mi jeszcze lepiej.  Pierwszy wyścig to start z 9-tego pola i meta na 4-tej pozycji. Do drugiego wy-ścigu ruszałem z 11-tej pozycji i minąłem linię mety na 6-tym miejscu. Wracamy do domu bardzo szczęśliwi i gotowi do dalszej walki.  W klasyfikacji generalnej przesunąłem się na 14-tą pozycję i zbliżyłem do tegorocznego planu, czyli TOP 10!

Powoli rusza druga połowa sezonu, więc pora na kolejne treningi, a już pod koniec lipca ruszamy na belgijski tor Spa! Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki do samego końca i dopingowali mnie przez cały weekend. Wielkie podziękowania kieruję również do mojego zespołu, który świetnie przygotował bolid! – mówi Bartłomiej Mirecki. Wyniki Bartłomieja Mireckiego i zespołu BM Racing Team obserwować można na stronie internetowej www.bartekmirecki.ploraz www.facebook.com/bmracingteami www.instagram.com/bm_racing_team.

inf.pras.

Dodaj komentarz