Bartosz Ostałowski na podium, Tomasz Lesiński z najlepszym czasem III runda Avalon Extreme Race Day Cup na Torze Jastrząb

Bartosz Ostałowski, za kierownicą BMW E30, został sklasyfikowany na 2. miejscu w kategorii ON podczas III rundy Avalon Extreme Race Day Cup. Minimalnie lepszy okazał się Kamil Kosela, który wykręcił czas 2:08.325, prowadząc Volkswagena Golfa V GTi. W klasyfikacji generalnej bezkonkurencyjny był Tomasz Lesiński (Mazda RX8), uzyskując najlepszy czas okrążenia – 1:55.819. Trzecia odsłona cyklu odbyła się na Torze Jastrząb.

Avalon Extreme

Rywalizacja do ostatniego okrążenia jest kwintesencją formuły time attack, w której liczy się najlepszy czas uzyskany podczas jednej pętli przejazdu. Na starcie zawodów na Torze Jastrząb stanęło ostatecznie 74 kierowców. Uczestników nie rozpieszczała pogoda, ponieważ przez większość dnia padał deszcz. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach nie miało to jednak większego znaczenia.

Tor Jastrząb w pętli o długości ok. 2,5 km jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów w Polsce. Miejscami jest bardzo techniczny, ale również szybki, co ułatwia kierowcom śrubowanie osobistych rekordów. Każdy z nich przejechał podczas rundy ok. 60 km.

Bartosz Ostałowski_Mat.prasowy

W zawodach wystartował ambasador Avalon Extreme Bartosz Ostałowski, który w kategorii ON (kierowcy z niepełnosprawnością) był bardzo bliski zwycięstwa. – Atmosfera była niesamowita, tym bardziej że liczba kierowców na starcie robi wrażenie. Start traktuję czysto treningowo, dlatego zdecydowałem się zasiąść za kierownicą starego BMW E30, który nadal ma w sobie ducha motorsportu. Finiszowałem za autem, mającym 150 koni mechanicznych więcej, co pokazuje, że do końca liczyliśmy się w walce o zwycięstwo – powiedział Bartosz Ostałowski. Przed nim znalazł się jedynie Kamil Kosela, a podium uzupełnił Adrian Beściak w Skodzie Rapid.

W klasyfikacji generalnej najszybszy okazał się Tomasz Lesiński przed Marcinem Markowiczem (Subaru Impreza STi) oraz Piotrem Laskowskim (BMW E46 M3).

Avalon Extreme Race Day Cup to nowa seria zawodów motoryzacyjnych ponad podziałami, przeznaczona zarówno dla kierowców sprawnych, jak i z niepełnosprawnością, na którą składa się w sumie sześć rund pucharowych. Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day. Czwarta runda odbędzie się na Moto Park Ułęż 21 lipca. Wielki finał 8 września na warszawskim Bemowie.

Materiał prasowy

Wyniki (TOP 3 – KLASYFIKACJA GENERALNA i ON):

KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. Tomasz Lesiński – Mazda RX8 – 1:55.819
  2. Marcin Markowicz – Subaru Impreza STi – 1:56.465
  3. Piotr Laskowski – BMW E46 M3 – 1:56.978

ON (kierowcy z niepełnosprawnością):

  1. Kamil Kosela – VW Golf V GTi – 2:08.325
  2. Bartosz Ostałowski – BMW E30 – 2:08.708
  3. Adrian Beściak – Skoda Rapid – 2:17.132

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

inf.pras.

Dodaj komentarz