Bartosz Ostałowski Vice Mistrzem Polski w drifcie

W ubiegłą sobotę (26 października) podczas targów Warsaw Motor Show odbyło się oficjalne zakończenie sezonu Driftingowych Mistrzostw Polski. Podczas gali Bartosz Ostałowski stanął na podium i odebrał puchar za 3. miejsce w klasyfikacji generalnej DMP.

Zmagania Driftingowych Mistrzostw Polski już po raz kolejny zwieńczyła uroczysta ceremonia wręczenia nagród, która odbyła się na Scenie Głównej podczas targów Warsaw Motor Show w Nadarzynie. Organizatorzy DMP krótko podsumowali ubiegły sezon i nagrodzili najlepszych kierowców.

Przyznano nagrody indywidualne, jak i drużynowe w obu klasach. Wszyscy wyróżnieni otrzymali okazałe puchary, a triumfatorzy klasy PRO2 uzyskali promesy umożliwiające im rywalizację w klasie PRO w przyszłym sezonie.

W klasie PRO2 tytuł 2. Vice Mistrza Polski wywalczył Bartosz Ostałowski zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski. Było to jego pierwsze podium w „generalce”, a rywalizacja o najwyższe lokaty toczyła się do ostatniej rundy w Słomczynie.

– Cieszę się, że dowiozłem podium do końca sezonu i zdobyłem tytuł 2. Vice Mistrza, bo był to mój cel na ten sezon i motywuje mnie to jeszcze bardziej na przyszłość. Zamykamy pewien etap w karierze i otwieramy nowy. Udowodniłem kolejną rzecz, która wydawała się być niemożliwa. Myślę, że to zaskoczyło wiele osób i zmieniło to ich perspektywę widzenia. Jednak to nie wszystko. Widzę pewien zapas i jestem przekonany, że w nowym samochodzie będę mógł powalczyć o jeszcze więcej – podsumowuje Bartosz Ostałowski.

***

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca wyścigowy i drifter, który pomimo tego, że nie ma obu rąk, startuje w regularnych zawodach konkurując z pełnosprawnymi kierowcami. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters European Championship i Drift Kings. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.

Więcej informacji:

www.ostalowski.com

www.facebook.com/BartoszOstalowski

***

inf.pras.