Bartosz Ostałowski wystartuje w DTS Drift Toruń Series

Po niezwykle udanym rozpoczęciu sezonu Driftingowych Mistrzostw Polski Bartosz Ostałowski nie zwalnia tempa. W najbliższą niedzielę (26 lipca) kierowca wystąpi w 1. rundzie ligi DTS Drift Toruń Series.

Ze względu na epidemię koronawirusa driftingowy sezon 2020 stał się niezwykle intensywny. Początkiem lipca Bartosz Ostałowski wystartował w 1. rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski na Bemowie, gdzie stanął na najwyższym stopniu. Natomiast w tę niedzielę (26 lipca) wystąpi gościnnie na zawodach DTS Drift Toruń Series, które odbędą się na Moto Park Toruń. Dla Ostałowskiego będzie to doskonały sprawdzian przed kolejną rundą DMP na Autodrom Słomczyn.

Jestem głodny startów i walki. W tym roku wyjątkowo długo musieliśmy czekać na rozpoczęcie sezonu, dlatego też powrót na tor daje mi jeszcze większą frajdę. Spodziewam się, że w Toruniu rywalizacja będzie bardzo emocjonująca, ponieważ w DTS wystartuje kilku bardzo dobrych kierowców z potężnymi samochodami – mówi Bartosz Ostałowski.

***

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który nie ma obu rąk i samochód prowadzi stopą. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA, dzięki czemu startuje w regularnych zawodach na równych zasadach z innymi kierowcami. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters European Championship i Drift Kings. W sezonie 2019 wywalczył tytuł 2. Wicemistrza Polski w drifcie zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy PRO2 DMP. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.

***

inf.pras.