Bartosz Ostałowski wziął udział w akcji „Gra się do końca” zespołu De Mono

Tekst utworu „Gra się do końca” stał się motorem napędowym do stworzenia kampanii edukacyjno-społecznej sygnowanej zespołem De Mono, pod takim samym tytułem. Głównymi bohaterami są młodzi piłkarze AMP FUTBOL, a także wielu sportowców, którzy są wspaniałymi budującymi przykładami, m. in. Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi samochód stopą.

Gra się do końca” to piosenka zespołu De Mono z najnowszej płyty „Reset”, której premiera miała miejsce 15 listopada 2019 r. Tekst piosenki autorstwa Wojciecha Byrskiego był punktem wyjścia do pomysłu na klip, gdzie w rolę głównego bohatera wciela się Mateusz Łukasik, autentyczna postać byłego młodego wielbiciela piłki nożnej, który w wyniku wypadku samochodowego stracił nogę.

Akcja klipu opowiada historię mężczyzny, grającego w piłkę nożną, który ulega ciężkiemu wypadkowi i traci nogę. Jest załamany. Pewnego dnia jest świadkiem treningu dzieci niepełnosprawnych z AMP FUTBOL. To moment zwrotny w jego podejściu do nowej sytuacji, w jakiej się znalazł. Przewartościowuje swoje życie, znajduje jego cel oraz zaczyna go realizować, w wyniku czego wraca na boisko piłkarskie.

LINK DO TELEDYSKU: https://youtu.be/t3ENzR2T9R4

Utwór zainicjował kampanię edukacyjno-społeczną zatytułowaną „Gra się do końca”. Jej bohaterami stały się osoby, które udowadniają na co dzień, że przeciwności losu nie stanowią przeszkody do realizacji marzeń. Akcja ma na celu zachęcenie do pokonywania własnych barier i ograniczeń, także do zawalczenia o siebie i „grę do końca”.

Wśród wspierających akcję są przedstawiciele świata sportu, którzy również musieli poradzić sobie z trudną sytuacją życiową, m. in. Bartosz Ostałowski, Karol Bielecki czy Radosław Majdan. Ich wypowiedzi na temat tego, co dla nich oznacza „Gra się do końca” znaleźć można na oficjalnej stronie kampanii w zakładkach: „Wspierają nas Mistrzowie!” i „Nasi bohaterowie”.

„Gra się do końca” to świetna inicjatywa, która ma motywować nas wszystkich, abyśmy nie porzucali swoich marzeń niezależnie od okoliczności. Myślę, że jestem tego dobrym przykładem, ponieważ sam byłem w trudnej sytuacji – straciłem ręce, które dla kierowcy, którym chciałem być, wydawały się niezbędne. Mój cały świat wywrócił się do góry nogami. Jednak ciężka praca i determinacja sprawiła, że wróciłem za kierownicę i dziś startuję z sukcesami w regularnych zawodach z pełnosprawnymi kierowcami – mówi Bartosz Ostałowski.

Więcej szczegółów na temat kampanii na www.grasiedokonca.pl

***

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca wyścigowy i drifter, który pomimo tego, że nie ma obu rąk, startuje w regularnych zawodach konkurując z pełnosprawnymi kierowcami. Pomimo swojej niepełnosprawności posiada międzynarodową licencję federacji FIA. Jest zawodnikiem Driftingowych Mistrzostw Polski, ligi Drift Masters European Championship i Drift Kings. W sezonie 2019 wywalczył tytuł 2. Vice Mistrza Polski w drifcie zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy PRO2 DMP. Jako jedyny Polak w historii wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie – „The Grand Tour” u boku Richarda Hammonda.

***

inf.pras.