Bezpieczna zima z Kajetanem Kajetanowiczem

Trwa zimowy okres, w którym szybko zapada zmrok. Gdy dodamy do tego opady deszczu lub śniegu, widoczność spada do niewielkich odległości. Często nieodśnieżone chodniki powodują, że piesi mimowolnie znajdują się na jezdni. Wtedy najważniejszym powinno być dbanie o bezpieczeństwo. Odblaski to proste gadżety, które mogą uratować życie. Przeświadczenie, że kierowca w każdych warunkach dostrzeże nieoświetlonego pieszego np. na poboczu, może doprowadzić do tragicznych wypadków. W nocy piesi bez problemów dostrzegą światła samochodów z dużej odległości, a co wtedy widzą kierowcy? Ciemność, albo odblaski. Te drugie mogą uratować życie.
Zima jest tak ciemną porą roku, że gdy rano wychodzimy, a późnym południem wracamy do domu, to możemy odnieść wrażenie, że dnia nigdy nie było. Ciągle jest noc. Właśnie z tego powodu trzeba być szczególnie uważnym na drodze. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków na drodze i zwiększyć czujność, a piesi nie powinni na drodze patrzeć w telefony i przede wszystkim powinni być widoczni. Właśnie dlatego trzeba koniecznie nosić odblaski.
W Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz wspólnie z zastępcą szefa cieszyńskiej drogówki podkom. Łukaszem Godulą przekonywali, że warto być bezpiecznym i świecić przykładem na drodze.
Podczas działań cieszyńskiej policji dotyczących m.in. noszenia elementów odblaskowych Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team mówił: Zróbmy tak, żeby to było modne!. Dziś odblask to nie jest tylko nudny dodatek. Odblaski przybierają różne kształty, mogą mieć różne kolory i formy. Mogą stanowić uzupełnienie odzieży, dodatek do plecaka lub ciekawą biżuterię. Taki drobiazg może nas uratować. Pieszy widząc samochód myśli, że również został zauważony przez kierowcę tego auta. Niestety często jest to ostatnia myśl w jego życiu. Musimy pracować nad tym, aby to zmienić dodaje Kajetan Kajetanowicz.
Po spotkaniu Kajetan Kajetanowicz i podkom. Łukasz Godula wspólnie wręczyli elementy odblaskowe przechodniom w centrum Ustronia. Promowanie bezpieczeństwa nie należy tylko do policji. Byłoby nam miło, gdybyście i wy byli ambasadorami tej akcji. Nosząc odblaski stajecie się nimi powiedział Kajetan podczas wręczania odblasków.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team Grupa LOTOS a także Delphi Technologies oraz Driving Experience. Szczegółowe informacje dotyczące Kajetana Kajetanowicza i zespołu są dostępne na stronach www.lotosrallyteam.pl oraz www.kajto.pl, a także na: www.fb.com/EmocjeDoPelnawww.fb.com/KajetanKajetanowiczwww.twitter.com/Kajto_pl oraz www.youtube.com/Kajtopl.
inf.pras.