Biela i Ciupka po Cieszyńskiej Barbórce – plan weekendu wykonany w 100%

Końcówka sezonu 2017 jest niezwykle pracowita dla Konrada Bieli. Zawodnik z Podhala w piątek wieczorem na Gali Sportu Samochodowego odbierał puchar za sezon 2017, a już kilka godzin później stał na starcie pierwszego odcinka specjalnego 43. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki. Celem na ten start było przede wszystkim zbieranie doświadczeń w rajdowej jeździe i dopracowanie opisu trasy. Rajdowy debiut na wymagających odcinkach finałowej rundy Mistrzostw Śląska przyniósł również dobre czasy. Załoga klasyfikowana była w RO R, ale równa i konsekwentna jazda pozwoliła utrzymać tempo porównywalne z czołową piątką klasy Gość 2WD. Do mety w Cieszynie Biela i Ciupka dotarli z jedenastym wynikiem wśród wszystkich sklasyfikowanych załóg w samochodach 2WD.

 KBiela Foto 01 - Rozmus Photography

Konrad Biela:„Długo nie mogłem się doczekać na ten start i debiut w Mistrzostwach Śląska. Wiele dobrego słyszałem o rywalizacji w tym cyklu i po tym weekendzie jestem pod dużym wrażeniem. Stawka jest mocna, a walka niezwykle wyrównana. Cieszę się, że udało nam się podjąć to wyzwanie, bo dla mnie była to przede wszystkim cenna szkoła rajdowej jazdy. Nie miałem dotąd okazji jeździć po tak wymagających odcinkach z tak nierówną nawierzchnią, gdzie nie sprawdza się przyzwyczajenia z tras wyścigów górskich. Mogłem jednak liczyć na doświadczenie Ryśka, który w tym starcie wyjątkowo dużo mi pomógł. Staraliśmy się nie zwracać uwagi na czasy i skupić na nauce, ale z tempa, jakie osiągnęliśmy na tych bardzo szybkich próbach możemy być zadowoleni. Jechaliśmy czysto, bez przygód i problemów, a z odcinka na odcinek jazda przynosiła coraz więcej frajdy. Z Barbórki Cieszyńskiej zabieramy bardzo pozytywne wspomnienia, a przede wszystkim dobre przygotowania przed startem w Barbórce w Warszawie. Chętnie wrócę do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, bo naprawdę warto.

 KBiela Foto 02 - Rozmus Photography

Dziękuje sponsorom Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, RB Sięka, Pinsher, Professional Detaling Zakopane, Budomax, Podhale24.pl, Pralnia Białka, MTS-Trans, Lis Car i AMS Race & Rally Car Service i STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar, a także ekipie 2BRally i wszystkim, którzy wspierali nas w tym starcie.

KBiela Foto 03 - Rozmus Photography

inf.pras.

Dodaj komentarz