BieRni triumfuje na Mistrzostwach Polski w Poznaniu

Termin:19 – 21 maja 2017 (piątek – niedziela)

Miejsce: Tor „Poznań” ul. Wyścigowa 3, Przeźmierowo

Organizator (WSMP):Automobilklub Wielkopolski

Sponsorzy: Miasto Leszno, Interbit, Awilux, Gsmleszno.pl, Tech-System,Wulcar, Auto Myjnia Biernat, Garstecki Sport, Pol-Car i SEAT Pol-Car Suchy Las

Partnerzy:Ministry of Speed, Motoreporter, Feeder Ragnar Simulator

Patronat:SwiatWyscigow.pl, Rally and Race

 srebrny - Kubiak

W miniony weekend (19-21 maja 2017) na Torze “Poznań” odbyła się I i II runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ponad stu zawodników zmierzyło się w dwunastu klasach. Samochodem Seicento, w klasie 1N, wystartował Leszczynianin Tomasz Biernat. Zarówno w sobotę jak i niedzielę nie miał sobie równych. Już na kwalifikacjach jechał z aż pięciosekundową przewagą, która z czasem się powiększała.

 

Klasa Seicento,w ten weekend nie cieszyła się dużą frekfencją zawodników, dlatego wyścig połączono z samochodami Kia Picanto, które walczą w osobnej klasyfikacji klasy 2 Picanto. Niewielka ilość zawodników wcale nie ułatwia zadania, gdyż w aktualnej sytuacji nie będzie pryznawany tytuł I i II v-ce Mistrza, zatem w klasyfikacji generalnej klasy 1N zawodnicy walczą o tytuł jedynie Mistrza Polski. Jeśli w następnych rundach na polach ustawi się więcej zawodników sytuacja może się mocno zmienić.

tomek - pudło - Kubiak

Tomasz Biernat zapytany przed I wyścigiem sezonu o plan i oczekiwania skwitował krótko – “Wygrać”. I tak też zrobił.

Kierowca BieRni Motorsport tak jak obiecał, tuż przed startem do drugiego wyścigu, zapewnił kibicom emocje. Niedzielny wyścig wydawał się wygrany, gdy po zapaleniu się zielonego światła na starcie wystrzelił jak z procy, mijając przy okazji szybsze Kia Picanto. Zaraz po starcie okazało się, że w masce poluzowała się zapinka. Maska unosiła się i groziła całkowitym otwarciem. Usterka techniczna była przyczyną zjazdu do depot, umożliwiając Mateuszowi Ciesiółce wyprzedzenie BieRniego. Widzom zaparło dech w piersiach, jednak Tomasz Biernat nie dał za wygraną i stanął ponownie na pierwszym stopniu podium.

 

W rezultacie po inauguracyjnym weekendzie na Torze “Poznań” BieRni zabrał do domu nie tylko puchary za dwa pierwsze miejsca, ale również 50 pkt. do klasyfikacji generalnej.

 

III i IV runda WSMP orazCEZ, KIA LOTOS Race, PORSCHE GT3 CUP CHALLENGE CENTRAL EUROPE na Torze “Poznań”już 9-11 czerwca 2017r.

tomek_w_aucie - Kubiak

Więcej informacji na temat Tomasza Biernata na www.fb.com/biernimotorsport

 

Wyniki I i II rundy WSMP(http://www.chronopn.neostrada.pl/17_S_POZ_4.HTM)

inf.pras.

Dodaj komentarz