BM Racing Team On Tour – Assen/Nurburgring

Kierowcy częstochowskiego zespołu BM Racing Team rywalizować będą w ten weekend w dwóch seriach wyścigowych. Na holenderskim Assen TT Circuit do walki o kolejne podium, w serii Formula Renault NEC, stanie Bartłomiej Mirecki.

Na legendarnym Nurburgringu rywalizować będą kierowcy Clio Cup Central Europe. Do Karola Urbaniaka i Alberta Legutko, którzy reprezentują barwy BM Racing Team, w tej serii dołączy Tomasz Wójcik.

 Foto - Clio Cup Central Europe

Mirecki powtórzy sukces?

Nadchodząca runda w Assen, to druga w tym sezonie Formula Renault NEC. Podczas pierwszej, którą rozegrano na słynnym torze Monza we Włoszech, Bartłomiej Mirecki zajął trzecie miejsce w wyścigu otwarcia. To pokazuje, że częstochowianin jest w tym roku w bardzo dobrej dyspozycji, a zbierane w ten sposób punkty pozwolą na bardzo dobrą pozycję w klasyfikacji końcowej sezonu.

 Foto -- Formula Renault NEC

Nareszcie! Koniec przerwy wakacyjnej!

Bardzo się cieszę, że wsiadam do bolidu i po małym odpoczynku wracam do rywalizacji. Za mną i moim zespołem ponad 1100 kilometrów, jakie musieliśmy pokonać w drodze do Assen. Wkraczamy w wymagającą część sezonu, bo dwa tygodnie po wyścigach w Holandii ruszamy na kolejne zawody w ramach innej serii wyścigowej – FIA CEZ. Oznacza to, że nie mam zbyt dużo czasu na odpoczynek z czego bardzo się cieszę! Jeszcze bardziej wymagający będzie wrzesień, kiedy to z weekendu na weekend startuję na zmianę w pucharze. Miałem sporo czasu na naładowanie baterii. Mam nadzieję, że zbliżający się weekend w Holandii pójdzie równie dobrze jak weekend na włoskiej Monzy! Trzymajcie kciuki i oglądajcie relacje na żywo oraz za pośrednictwem mojego fanpage!mówi Bartłomiej Mirecki

Udział Bartłomieja Mireckiego w wyścigach wspierają: Invest In Częstochowa, SONAX oraz Rallyshop.pl

BM Racing Team numerem 1 w Clio Cup!

W klasyfikacji zespołowej BMR zajmuje obecnie pierwsze miejsce! W indywidualnej – Albert Legutko i Karol Urbaniak zajmują kolejno 6 i 7 miejsce. Wyścig na Nurburgringu nie będzie należeć do łatwych. Obiekt jest wymagający, a inni zawodnicy w stawce mają na nim dużo większe doświadczenie. Kierowcy BM Racing Team nie są jednak tym faktem przejęci, ale bardzo dobrze zmotywowani i przygotowani. Karol Urbaniak kilka dni przed wyjazdem do Niemiec dużo trenował na należącym do zespołu symulatorze. To jedyny w Polsce i jeden z niewielu w Europie tak zaawansowany symulator.

 Foto - Formula Renault NEC

Gdzie oglądać?

Relacje na żywo z zawodów oraz zdjęcia i filmy na bieżąco można śledzić za pośrednictwem portali społecznościowych:

https://www.facebook.com/bmracingteam/

https://www.facebook.com/BartlomiejMireckiOfficial/

https://www.instagram.com/bm_racing_team/

oraz na stronie internetowej www.bartekmirecki.pl

inf.pras.

Dodaj komentarz