BMW IS CUP oficjalną serią Mistrzostw Polski

Puchar BMW IS CUP zyska zupełnie nowy obraz na arenie motorsportu w Polsce, stając się na mocy umowy z Polskim Związkiem Motorowym, oficjalną serią wyścigową rangi Mistrzostw Polski.

Po trzech latach ścigania w ramach Wyścigowego Pucharu Polski oraz Dywizji Narodowej 5 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, puchar BMW IS CUP jest teraz rozpoznawany jako odrębna seria wyścigowa, na równi z prestiżowymi pucharami KIA Lotos Race, Volkswagen Golf Cup oraz Porsche GT3 Cup Challenge.

„To znakomita wiadomość, która pokazuje poziom zaufania, na jaki zapracowaliśmy przez ostatnie trzy lata” – powiedział po ogłoszeniu decyzji organizator pucharu, Marcin Woźniak. „Choć życzylibyśmy sobie ogłosić to wcześniej, przed nami nadal prawie trzy miesiące do startu pierwszego wyścigu, w trakcie których będziemy intensywnie pracować nad uczynieniem sezonu 2016 najlepszym z dotychczasowych”.

Projekt kalendarza BMW IS CUP zakłada obecnie pięć weekendów wyścigowych na przestrzeni od maja do września 2016 roku. Seria zapowiada ogłoszenie regulaminu oraz rozpoczęcie zapisów w najbliższym czasie.