Bogdanowicz wraca do gry!

Kierowcy w Virtual Rally Championship powrócili do zmagań po wakacyjnej przerwie wraz ze słynnym Rajdem Finlandii. Podczas 8. tegorocznej rundy wirtualnej rywalizacji zawodnicy do pokonania mieli przeszło 140 km piekielnie szybkich odcinków specjalnych, co sprawiło, że dla wielu kierowców już samo ukończenie zawodów było wielkim sukcesem!

2

Po dwóch ostatnio nieukończonych imprezach, zwycięstwo w Finlandii odniósł Jurek Bogdanowicz (Citroën C3 WRC), pokonując lidera punktacji, Tomasza Wacha (Citroën C3 WRC), różnicą na mecie wynoszącą 13,98s! Bogdanowicz wysunął się na prowadzenie już na początku rajdu, następnie sukcesywnie wykorzystując błędy Wacha, który na 6. odcinku specjalnym wypadł z trasy przy prędkości 180km/h, pewnie kontrolował przewagę aż do końca zawodów. W drodze po swoją 4. wygraną w tym roku Bogdanowicz uzyskał najlepsze czasy na 15 z 23 prób i dopisał do tego także 5 dodatkowych punktów za wygrany odcinek power stage. Zacięty bój o najniższy stopień podium stoczyli między sobą Petr Kubovsky (Ford Fiesta WRC) i Piotr Walczak (Ford Fiesta WRC). Ostatecznie z przewagą zaledwie 5,19 s zwycięsko wyszedł z niego Kubovsky. Tracąc pół minuty do Walczaka, na 5. miejscu zmagania ukończył Adrian Sadowski (Citroën C3 WRC).

bb71

Rywalizacja w VRC2, to z kolei popis w wykonaniu Tylera Bucka (Ford Fiesta R5), który zwyciężył z przewagą aż 1,5 minuty! Po odpadnięciu na początku rajdu dotychczasowego lidera klasyfikacji punktowej, Daniela Frajdy (Hyundai i20 R5), wygrana ta pozwoliła Amerykaninowi wysunąć się na czoło tabeli. Na 2. pozycji w klasie pewnie do mety dojechał Echedei Benitez (Citroen C3 R5), debiutując w nowym dla siebie samochodzie. Ze stratą już ponad 3 minut, na 3. miejscu zawody ukończył lokalny kierowca jeżdżący pod nickiem „Kullervo” (Skoda Fabia R5), który kosmicznie małą różnicą 0,8 s pokonał Kirilla Kolomiets (Skoda Fabia R5).

f3bb71

W klasie VRC3 w przekonującym stylu kolejne zwycięstwo w tym roku odniósł Robert Bartnikowski (Citroen DS3 R3-MAX). Pomimo dachowania na 9. próbie, zawodnik Killaz Motorsport wypracował na mecie ponad minutę przewagi. Na 2. stopniu podium stanął Angel Cobas (Honda Civic R3), który po pechowym Rajdzie Akropolu, gdzie stracił zwycięstwo na ostatnim odcinku, tym razem przekuł wysokie tempo w solidny wynik. Sensacyjnie na 3. pozycji rywalizację ukończył Tomasz Moskała (Honda Civic R3), dla którego był to debiut w VRC w samochodzie z napędem na jedną oś.

foto2

Tymczasem w VRC4, Piotr Juszczyk (Opel Adam R2) z przewagą ponad 2 minut w bezkompromisowy sposób odniósł swoje 6. zwycięstwo w tym sezonie, tym samym wykonując kolejny krok w stronę tytułu mistrzowskiego w klasie. Na 2. miejscu zmagania ukończył Wojciech Komorek (Ford Fiesta R2), kolejny raz meldując się na podium. Natomiast na najniższym stopniu stanął młody obiecujący zawodnik, Kuba Niemiec (Opel Adam R2).

W VWRC Trophy najszybciej trasę rajdu pokonał Portugalczyk Paulo Tempera (Mini JWC WRC), wyprzedzając o 2 minuty i 18 sekund Wojciecha Anusiewicza (Ford Fiesta RS WRC 2015). Na 3. pozycji kolejny raz zawody ukończyła zawodniczka z Rosji – Elionora Larionova (VW Polo R WRC 2015).

screenshot-666

Natomiast w VRGT rywalizację wygrał Jozef Midliar (Porsche 911 GT3 RS 997).

W klasyfikacji zespołowej, z dorobkiem 75 punktów pewnie zwyciężyli zawodnicy Killaz Motorsport. Na 2. miejscu sklasyfikowani zostali reprezentanci Automobilklubu Polski WRT, którzy różnicą 4 punktów pokonali zespół AK-Sport World Rally Team. Po kilku szutrowych rajdach, przed zawodnikami w Virtual Rally Championship teraz powrót na nawierzchnię asfaltową w zbliżającym się wielkimi krokami Rajdzie Niemiec!

Autor tekstu: Tomasz Wach

inf.pras.

Dodaj komentarz