Brak szczęścia w Dubaju

Polski zespół Förch Racing powered by OLIMP reprezentowany w Hankook 24H Dubai między innymi przez Roberta Kubicę wykazał się w morderczym maratonie szybką jazdą i ogromną wolą walki. Niestety, w piątej godzinie rywalizacji jeden z rywali popełnił błąd i uderzył w czarno-zielone Porsche 911 GT3 R, doprowadzając do rozległych uszkodzeń auta. Mimo licznych wysiłków włożonych przez mechaników zespołu, po upływie kolejnych 8 godzin i pokonaniu 242 okrążeń toru konieczne było wycofanie samochodu z rywalizacji. Wielka szkoda, bo czasy zespołu należały do ścisłej czołówki. Robert Kubica, debiutujący za kierownicą Porsche 911 GT3 R i jadący pierwszy raz na torze Dubai Autodrome osiągał wyniki porównywalne z wielokrotnymi zwycięzcami Hankook 24H Dubai.

flash4

W piątek 13 stycznia dokładnie o godz. 11.00 polskiego czasu rozpoczął się morderczy 24-godznny wyścig w Dubaju, w którym za kierownicą Porsche 911 GT3 R startował Robert Kubica, a wraz z nim ekipa Förch Racing powered by OLIMP. Po piątkowej sesji kwalifikacyjnej polski zespół startował do zawodów z piątej linii.

Jako pierwszy za kierownicą Porsche 911 GT3 R zasiadł Robert Lukas. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobytemu w Porsche Supercup polski zawodnik uniknął jakichkolwiek problemów podczas lotnego startu i bez przeszkód ukończył swój „stint” na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej.

flash2

W piątej godzinie zmagań za sterami samochodu zasiadł Marcin Jedliński, który został uderzony przez zawodnika jadącego tuż za nim. Gdy do Porsche 911 GT3 R zasiadł Robert Kubica okazało się, że samochód ma uszkodzony układ wydechowy i stracił moc. Konieczny był zatem wjazd do depo. Ekipa serwisowa Förch Racing powered by OLIMP dokonała niezbędnych napraw i Robert mógł kontynuować zmagania w Dubaju.

Niestety, kilkanaście okrążeń później doszło do kolejnej awarii wywołanej wcześniejszym incydentem. Tym razem to Robert Lukas zjeżdżał do alei serwisowej i podobnie jak godzinę wcześniej, tak i teraz mechanicy zdołali naprawić Porsche 911 GT3 R.

flash1

Szczęście zespołu Förch Racing powered by OLIMP niestety nie trwało długo – o godzinie 23:00 polskiego czasu (po 12 godzinach rywalizacji) doszło do kolejnej awarii i zespół zdecydował się wycofać Porsche 911 GT3 R z 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

flash3

Podobny los spotkał drugi polski samochód – pucharowe Porsche 911 GT3 z numerem 81 wystawiane przez zespół OLIMP Racing by Lukas Motorsport. W 4 godzinie wyścigu po pokonaniu 78 okrążeń pojazd uczestniczył w poważnej kolizji z zawodnikami jadącymi BMW i KTM-em. Niestety naprawa samochodu w warunkach torowych okazała się niemożliwa przez co team podjął decyzję o jego wycofaniu.

dubai2

inf.pras.

Dodaj komentarz