Buckmore Park dla Polaków!

Wrześniowa 5 runda na Buckmore Park zgromadziła ścisłą czołówkę na półmetku mistrzostw w której nie zabrakło także Polaków.

Jakub Jakoniuk wicelider klasy IAME Cadet oraz Maksymilian MadMax Solarski lider klasy Honda Cadet Clubman przystąpili do zawodów w dobrych humorach jednak w powietrzu dało się wyczuć napięcie panujące tuż przed kwalifikacjami, które wygrywa #51 Craig MORGAN (IAME) ,#88 Joseph KNIGHT jest drugi w czasowce  i 1 w Hondach  .
2 miejsce zdobywa #34 Jack MATTHEWS a 3 jest #3 Macie HITTER . #59 Leon Frost jest 5 a tuż zanim #36 Maksymilian MadMax Solarski.
#33 Jakub Jakoniuk dojeżdża 2 w IAME a ogólnie zdobywa 9 czas w czasówce.
 W pierwszym wyscigu lider klasy Honda Cadet Clubman Maksymilian MadMax Solarski przebija się na 3 miejsce z 5 i podczas walki o 2 pozycję zostaje wypchnięty  na barierę gdzie uszkadza tylną oś.  Kontynuował jazdę lecz uszkodzenia były zbyt duże i zdecydował się na zjazd do pit line by przedwczesnie zakończyć wyścig i nie demolować bardziej sprzętu.
Jakoniuk rozpoczął walkę o wygranie klasy IAME ale popełnił  mały błąd w wyniku czego się obrócił i stracił sporo cennego czasu, jednak nie przeszkodziło mu to zająć 2 miejsca w  swojej klasie IAME Cadet.

Wyścig Honda Cadet wygrywa #88 Joseph Knight #34Jack Matthews jest 2 ze stratą 1.94s .

O 2.08s była gorsza koleżanka po fachu #3 Macie Hitter która melduje się na 3 pozycji.
W IAME Cadet wyscig wygrywa #51 Craig Morgan , drugi jest #33 Jakub Jakoniuk a 3 na mecie #33 Jacobs Baldry.

Start do Pre-Final w klasie Honda Cadet w kolejności jakiej zakonczył sie wyscig 1 dawał marną szansę na dobry wynik dla Solarskiego który nie ukończył go i startował z ostatniej pozycji w swojej klasie.

Wyścig bez problemów wygrywa ponownie #88Josep Knight ,0.68s. za nim jest #34 Jack Matthews. #59 Leon Frost z stratą 1.02s jest 3 , a 4 na mecie melduje się #3 Macie Hitter gorsza o 1.16s.  #44 Blacke Ticehurst nie daje się wyprzedzić jadącemu zbyt zachowawczo Solarskiemu i kończy na 5 pozycji ze stratą 1.36s , tuż za jest Solarski na 6 pozycji wolniejszy o 1.41s.
W klasie IAME Cadet wygrywa #33Jakoniuk przed #33Jaccob Baldry a 3 jest  #51 Craig Morgan.
Obie klasy w takiej kolejności startują do finału który rozstrzygnie o wygranej.

Finał Hondy Cadet zapowiadał się bardzo ekscytująco gdyż zwycięzcy kierowcy rundy 1 Solarski , Frost 2 i 3 oraz 4 rundy Matthews byli z tuż za plecami Joseph Knight co zapowiadało ciekawą  walkę o wygraną pomiędzy ta czwórką.

Już po starcie na pierwszym okrążeniu dochodzi do przepychanek w walce o prowadzenie w wyniku czego #34 Matthews zalicza spina i traci aż 5 pozycji, w zamieszaniu tym Solarskiemu udaje się szczęśliwie uniknąć zderzenia i wskakuje na 4 pozycję. Tuż przed nim jest #3Hitter , #44 Blacke Ticehurst i #88 Joshep Knight.
Kolejne okrążenia wcale nie były nudniejsze, #36 Solarski wyprzedza koleżankę  #3 Hitter i jest już 3 ,   ale tuż  za nim jest odrabiajacy straty #34 Matthews który wykręcił najszybszy czas 1 okrążenia goniąc czołówkę. Pierwsza dwójka nie zmienia się aż do 7 okrążenia gdy Solarski wykorzystuje okazję i wyprzedza #34 Matthews (który przeszedł Polaka okrażenie wczesniej )i #44 Ticehurst za jednym razem wskazując na drugie miejsce. Na kolejnym kółku Solarski spada na 3 a pozniej na 4 .
Od 13 do 16 okrążenia czołówka jedzie bez zmian, jeden za drugim w następującej kolejności #88 Knight , #34 Matthews, #59Frost, #36 Solarski.
Ostatnie okrążenie przyniosło najwiecej emocji gdy w pierwszym sektorze #34Matthews atakuje pozycję lidera i obaj kierowcy robią lukę dla #59 Frosta i #36Solarskiego który jest zaledwie o pół karta przed #34Matthews, niestety MadMax zostaje wypchniety na zewnętrzną w prawym łuku oddając mu drugą pozycję.  Szczęśliwie utrzymał świetne 3 miejsce przed #88Knight i w takiej kolejnosci przejechali tylko jeden zakręt bo w kolejnym #34Matthews ponownie atakuje lidera którym tym razem był #59Frost i obaj robią lukę tym razem dla #36Solarskiego i #88Knight.
Nowy lider  z  Polskimi korzeniami wychodzi na prowadzenie,  lecz nie jest ona zbyt duża.
Teoretycznie cala czwórka jedzie obok siebie jak by dopiero wystartowali , chęć wygranej jest ogromna, nikt nie ustepuje . Skutkiem tego była kolizja pomiędzy  #59Frost a    #34Matthews który wypadł z gry i zakończył jazdę na bandzie.
Walka o wygraną trwała nadal pomiędzy #88Knight i #36Solarskm  który  do kolejnego  ciasnego prawego zakrętu posiadał najlepszą pozycję   i  wysunął się na prowadzenie ale i tak  nie zaznał spokoju.
 Kolejny atak próbował przeprowadzić #88Knight do ostatniego lewego zakretu po zewnętrznej jednak nie skutecznie i pod górę na ostatnią prostą do mety pędził niezagrożony po swoje drugie zwycięstwo na tym torze kierowca 303 Squadron Team Maksymilian MadMax Solarski!!!
W klasie IAME Cadet spokojnie bez podejmowania zbędnego ryzyka Jakub Jakoniuk dowozi solidne punkty za 2 miejsce obejmując tym samym fotel lidera klasy IAME. W tym przypadku jest ważniejsze gromadzenie solidnych punktów  by wygrać mistrzostwo do którego Jakub przybliżył się jeszcze bardziej po 5 rundzie tego czempionatu.
Podziękowania dla naszych partnerów za okazane nam wsparcie .  Bez waszego udziału ten sukces byłby wręcz nieosiągalny!
Polish Cultural Institute
Food Stop
Salek’s Motors
BWGarage
DanTech
Bristol Events Media & Travel Ltd
Extreme Performance TYRES UK
Fomen Design
From 0 To Hero Cashback Card
Speedy Driver LTD
Prokart Engineering
Automax Swindon
General Car Service & Repairs
The Think BIG
AutoTech Plus Ltd
T&P Bristol Butchers
Stickers GO
Repiński Transport i Spedycja
Windmill Hill Mot Centre
STS  Superb Trimming Service
Sklep Euro UK
Dziekujemy także naszym partnerom medialnym którymi są:
southampton.pl
TopMejt – Portal Polaków w UK
Midlands.pl
Londynek.net
Polski Karting
bmouth.pl

inf.pras.

Dodaj komentarz