Byśkiniewicz i Jędraszek na podium Rajdu Barbórka – sukces zespołu wspieranego przez Premio

Warszawski Rajd Barbórka – ostatnia impreza w kalendarzu sportów motorowych w Polsce – został tradycyjnie zakończony widowiskowym Kryterium Asów na ulicy Karowej. Na podium prestiżowego rajdu oraz finałowego odcinka specjalnego stanął wspierany przez Premio zespół TVN TURBO RALLY TEAM z Łukaszem Byśkiniewiczem oraz debiutującym w roli pilota Adamem Jędraszkiem.

Podczas tegorocznego Rajdu Barbórka nie mogło zabraknąć ekipy wpieranej przez Premio – TVN TURBO RALLY TEAM, która w rajdzie odnosi sukcesy nieprzerwanie od 2010 roku, regularnie kwalifikując się do udziału w finałowym odcinku specjalnym na ulicy Karowej. W tym roku startowi zespołu towarzyszyły spore zmiany. Łukasz Byśkiniewicz po raz pierwszy w warszawskim rajdzie zaprezentował Hyundaia i20 R5, a na prawym fotelu Macieja Wisławskiego zastąpił Adam Jędraszek, debiutujący w roli pilota: Miejsce na podium, w tak prestiżowej imprezie i to na dodatek w pierwszym starcie, to coś więcej niż spełnienie największych marzeń. Jeszcze rok temu kibicowałem Łukaszowi z trybun, a teraz wspólnie mogliśmy przejechać tę niezwykłą trasę i to na dodatek z jednym z trzech najlepszych rezultatów. To wspaniałe uczucie i doświadczenie – skomentował Adam Jędraszek.

Zespół Byśkiniewicz, Jędraszek uzyskiwał doskonałe rezultaty na wszystkich odcinkach rajdu, także podczas słynnego Kryterium Asów Karowej, gdzie ekipie wspieranej przez Premio do zwycięstwa zabrakło 3,69 sekundy. Trzecie miejsce na Karowej przełożyło się także na takie samo miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Rajd Barbórka to specyficzna impreza, której charakter jest zupełnie inny niż rajdów, w których stratujemy przez cały sezon, zaś przejazd po ulicy Karowej to spełnienie marzeń każdego kierowcy. W tym roku wystartowaliśmy Hyundaiem i20 R5 w najmocniejszej klasie. Tego samochodu na Rajdzie Barbórka nigdy jeszcze nie było – powiedział Łukasz Byśkiniewicz. Przed tego typu wydarzeniem niezwykle ważnym aspektem jest nie tylko sam samochód rajdowy, ale również jego odpowiednie serwisowanie oraz sprawdzanie stanu technicznego – dodał kierowca wspieranego przez Premio TVN TURBO RALLY TEAM’u.

Rajd Barbórka, a w szczególności Kryterium Asów na Karowej to niezwykłe wydarzenie motoryzacyjne, które każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Tegoroczna 56. edycja imprezy została rozegrana w trzech lokalizacjach. Najpierw na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie, następnie na odcinku specjalnym Toru Modlin, a całodniowe zmagania zakończyły się słynnym odcinkiem specjalnym na Karowej. Jest to najbardziej rozpoznawalny i najbardziej pożądany przez kierowców os w Polsce. Jest to niezwykle spektakularny i wyjątkowo trudny technicznie odcinek, na który dostają się tylko najlepsi kierowcy. Warunkiem ścigania się na ulicy Karowej jest bezbłędne i szybkie pokonanie dziennych odcinków „Barbórki”. Również dla fanów motoryzacji ten ostatni wyścig jest szczególnie emocjonujący.

inf.pras.