Clio Cup nad holenderskim morzem

Serial Clio Cup Central Europe wyraźnie przyspieszył po wakacyjnej przerwie i już niespełna po dwóch tygodniach zaprasza na kolejny weekend wyścigowy, tym razem na holenderski tor Zandvoort. Wśród kierowców rywalizujących w pucharze nie zabraknie 15-letniego Szymona Ładniaka z Lublina. Zawodnik Automobilklubu Wschodniego wystąpi tam po raz pierwszy.

 szymon_ladniak_clio_cup_mini

Tor wyścigowy Zandvoort ma długą historię, która w znacznej części związana jest z wyścigami Formuły 1. Obiekt oddano do użytku w 1949 roku, a pierwsze zawody F1 odbyły się na nim już trzy lata później. Swoje zwycięstwa odnosili tu m.in. Niki Lauda, Alain Prost, James Hunt czy Jackie Stewart. W 1999 roku obiekt przebudowano i obecnie nitka toru liczy 4,25 km. Otoczenie wyścigów jest wyjątkowe. To nadmorska promenada i wydmy. To właśnie tu rozegrana zostanie siódma i ósma runda Clio Cup Central Europe.

Szymon Ładniak: Tak się składa, że nie ścigałem się nigdy na torze Zandvoort i znam go jedynie z opisów i filmików zamieszczonych w internecie. Przed zawodami przygotowywałem się jedynie teoretycznie oglądając on-boardy i pracując na symulatorze. Wspólnie z trenerem zdecydowaliśmy, że mój powrót do pełnych treningów fizycznych nastąpi dopiero po tym weekendzie wyścigowym. Zespół z kolei pracował nad optymalizacją temperatury silnika w czasie upałów. Mój plan na kolejną eliminację Clio Cup to piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej i jak najwyższa pozycja w kategorii Rookie. Jak zwykle dam z siebie wszystko by to osiągnąć.

Na najbliższy piątek, 17 sierpnia zaplanowano dwie sesje treningowe Clio Cup. W sobotę o godzinie 9.40 odbędą się kwalifikacje, które zadecydują o miejscach na polach startowych podczas dwóch wyścigów. Pierwszy z nich wystartuje tego samego dnia o godzinie 15.00. Drugi zaplanowano na niedzielę (godz. 14.50).

Wyścigi można oglądać na żywo w internecie za pośrednictwem Youtube’a i profilu FB: www.facebook.com/Renault.CLIO.CUP.Central.Europe/

inf.pras.

Dodaj komentarz