„Colin” i Bartek wystartują na Dolnym Śląsku

W najbliższą sobotę rozpoczyna się w Polanicy-Zdroju 49.Rajd Dolnośląski, przedostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie imprezy pojawi się zespół Go+Cars Colin Team. Jakub Brzeziński i Bartłomiej Boba pojadą Fordem Fiestą R5. 

 colin_face

Będzie to drugi start utalentowanego kierowcy z Poznania w samochodzie tej klasy. Mimo sporadycznych występów w tegorocznym cyklu RSMP załoga Brzeziński – Boba zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Już podczas wrześniowego Rajdu Wisły w debiucie za kierownicą R5-tki popularny „Colin” wywalczył czwarte miejsce wzbudzając zdziwienie wielu obserwatorów.

Jakub „Colin” Brzeziński: Startujemy na Rajdzie Dolnośląskim, który jest jednym z największych klasyków w cyklu RSMP. To tutaj po raz pierwszy w 1998 roku stanąłem jako kibic na odcinku specjalnym. Był to OS Kłodzko, który w identycznej specyfikacji rozgrywany jest w tym roku jako PowerStage. Będzie on dla nas nagrodą, gdyż wcześniej czeka nas bardzo trudne zadanie w postaci przejechania wszystkich odcinków specjalnych. Dolnośląski to kwintesencja rajdów – brudno, technicznie i wąsko, ale również szybko, po szczytach i w lesie, nierzadko w deszczu i mgle. Wokół kosmiczne krajobrazy i licznie zgromadzeni kibice. Fakt pokonywania tras autem klasy R5 bardzo motywuje i wytwarza dodatkową dawkę adrenaliny, którą trzeba będzie utrzymać na wodzy, by moc jechać mądrze, precyzyjnie i bezpiecznie. Przed nami kolejny start, który przygotowuje nas do sezonu 2016. Dlatego pojedziemy bez presji na wynik. Cytując słowa naszego Skoczka z Wisły, liczą się „dwa dobre skoki” a nie jeden dobry, ale przypadkowy. Tyko tak najszybciej będziemy zdobywać cenne doświadczenie. Bardzo chciałbym podziękować naszym partnerom bez których nie byłoby nas na starcie – w szczególności: GO+Cars, oraz MOTUL, OFM, AtlasWard, STEC Karton, Pensjonat PISZ, Eko-Wtór oraz InterOptyk.

colin_R5

Bartek Boba: Nasza strategia na Rajd Dolnośląski to przede wszystkim być na mecie. W tej chwili koncentrujemy się głównie na przygotowaniach do sezonu 2016. Dlatego mimo iż uważam, że „Colina” stać na wiele, będziemy konsekwentnie realizować nasze cele, a jednym z nich jest jak najlepsze poznanie samochodu. Oczywiście podobnie jak wielu kibiców jestem bardzo ciekawy jak wypadniemy po raz kolejny w konfrontacji z krajową czołówką. Mam nadzieję, że warunki będą trudne, bo od dawna wiem, że „Colin” sprawdza się w takich okolicznościach znakomicie. Dawno nie jechałem w RSMP odcinka nocnego i dlatego już nie mogę się go doczekać. Z pewnością będzie ciekawie. Dziękuje także naszym sponsorom i partnerom za wspieranie zespołu, a kibiców proszę o trzymanie kciuków za naszą załogę na trasie.

49. Rajd Dolnośląski odbędzie się w dniach 17-18 października w okolicach Polanicy-Zdroju. Strefę serwisową rajdu usytuowano w Zieleńcu, a start zaplanowano na sobotę o godz.14.30 w polanickim Parku Szachowym. W ciągu dwóch dni rywalizacji zawodnicy przejadą łącznie dwanaście odcinków specjalnych o długości ponad 126 km. Na mecie w Polanicy pojawią się w niedzielę godz. 16.00. Ciekawostką będzie z pewnością sobotni OS Bobrowniki rozgrywany już po zmierzchu.

 boba_face

Jakub „Colin” Brzeziński to 29- letni kierowca mieszkający w Poznaniu. Ma na swoim koncie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski 2014 i czwarte miejsce w tegorocznym Rajdzie Wisły, rundzie RSMP. Wielokrotnie wygrywał w RPP, a także był najszybszym kierowcą samochodów przednionapędowych w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Swój pseudonim „Colin” zawdzięcza udziałowi w wirtualnych zawodach rozgrywanych w oparciu o znaną rajdową grę: Colin McRae.

Profl FB: www.facebook.com/pages/Jakub-Colin-Brzeziński-official-profile/940513066008445?ref=bookmarks

inf.pras.

Dodaj komentarz