Colin w Monte Karlino

 

  • Jakub ,,Colin” Brzeziński wspólnie z zespołem GO+ Cars weźmie udział w Rajdzie Monte Karlino, który rozegrany będzie w dniach 18-19 marca
  • Aktualny wicemistrz Polski wystartuje za kierownicą Citroena DS3 R3
  • Pilotem Jakuba Brzezińskiego w tych zawodach będzie Szymon Marciniak

colin1

Jakub ,,Colin” Brzeziński jest już na ostatnim etapie przygotowań do Rajdu Korsyki, który będzie dla niego pierwszym tegorocznym startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2017. Aktualny wicemistrz Polski w nadchodzący weekend weźmie udział w Rajdzie Monte Karlino – amatorskiej imprezie zaliczanej do Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Popularny ,,Colin” zasiądzie za kierownicą Citroena DS3 R3, którym zaliczy tegoroczną kampanię w cyklu WRC 3. Jego pilotem podczas najbliższego startu będzie Szymon Marciniak.

Do tegorocznej edycji Rajdu Monte Karlino zgłoszone zostały aż 104 załogi. Listę otwiera Jakub Brzeziński, a z drugim numerem startowym na trasie pojawi się szef ekipy GO+ Cars, Grzegorz Olchawski, który zasiądzie za sterami kultowego Audi Quattro. W klasie Gość oprócz wspomnianej dwójki na liście widnieje jeszcze 9 zawodników. Załogi będą miały do pokonania 12 prób o łącznej długości ponad 36 km, w tym ostatnią niezwykle widowiskową – SUPEROES Koszalin.

colin2

Harmonogram Rajdu Monte Karlino:

 

Sobota, 18 marca
PS1 Karlino – 17:30
PS2 Białogard – 17:55

 

Niedziela, 19 marca
PS3 Radar I – 8:45
PS4 Wieża I – 8:55
PS5 Obwodnica I – 9:05

PS6 Radar II – 10:55
PS7 Wieża II – 11:05
PS8 Obwodnica II – 11:15

PS9 Radar III – 13:05
PS10 Wieża III – 13:15
PS11 Obwodnica III – 13:25

PS12 SUPEROES Koszalin – 15:15

Colin-papeteria_03
Jakub ,,Colin” Brzeziński: Jest to impreza amatorska rozgrywana na lotnisku w Zegrzu Pomorskim na bardzo fajnym obiekcie, bardzo przyczepnym i bardzo rajdowym. Są cięcia, jest brud, wiele partii przechodzi przez las. Byłem tam już rok temu i patrząc na onboardy z Korsyki, która jest tuż tuż szukaliśmy imprez w kraju, które będą podobne a Maciej Raczewski – dyrektor rajdu robi te wydarzenia bardzo fajnie i przy okazji nawierzchnia nam odpowiada. Obecnie testuję swojego Citroena DS3 R3 w Tłumaczowie w Kotlinie Kłodzkiej, a zaraz potem przenosimy się do Rallylandu. W Monte Karlino wystartujemy w klasie Gość. Oprócz zbliżonych do Korsyki warunków zależało nam również na zaciętej rywalizacji. Dodatkowo niezmiernie cieszę się, że w imprezie wystartuje szef naszej ekipy Grzegorz Olchawski, który zaprezentuje swoje nietuzinkowe Audi Quattro.

inf.pras.

Dodaj komentarz