Czas na Brno z GT3 Poland

Masaryk Racing Days to przedostatni weekend z Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe w sezonie 2016. Impreza zorganizowana na torze Automotodrom Brno odbędzie się oczywiście z udziałem zawodników polskiego zespołu GT3 Poland w barwach którego startują Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Mariusz Urbański.

3 (1)

Automotodrom Brno to czeski tor wyścigowy położony w pobliżu Brna. Używany przed i po II wojnie, m.in. do organizacji Grand Prix Masaryka (tor o długości 31 km) i przedwojennego Grand Prix Czechosłowacji. Obecnie jego długość wynosi 5403 m. Dzięki górskiemu położeniu Automotodrom Brno jest jednym z bardziej malowniczo położonych obiektów wyścigowych. Zawodnicy do pokonania mają 14 zakrętów, a różnica wzniesień wynosi 74 m.

Przed 13 i 14 rundą w klasyfikacji generalnej zawodnicy GT3 Poland zajmują kolejno 3 miejsce – Mariusz Urbański, 4 miejsce – Marcin Jedliński oraz 5 miejsce – Stanisław Jedliński. Taki układ daje realne szanse na zwiększenie miejsc na podium na koniec sezonu bowiem drugi w stawce Marcin Jaros 6 punktów przewagi nad Urbańskim i 14 nad Marcinem Jedlińskim.

– W czwartek rozpoczęliśmy weekend w Brnie od całodniowej sesji treningowej – mówi Bartosz Opioła, manager GT3 Poland. Parę rzeczy na pewno wyjaśni się podczas tego weekendu w ramach 13 i 14 rundy. Liczymy na wysokie lokaty. W zasięgu są miejsca nr 2 i 3 na koniec sezonu, dlatego każdy z kierowców musi maksymalnie skupić się na swojej pracy podczas dwóch wyścigów. Tor jest bardzo ciekawy i większość zawodników lubi tu startować. Jest też kilka miejsc, które trzeba przejechać na odwagę. Pierwszy raz na tym obiekcie pojawi się Mariusz Urbański i to dla niego będzie chyba najwięcej pracy przed sobotnio niedzielnymi wyścigami. Po wygranej w Poznaniu w ubiegły weekend w Hour Race w klasie D4+3500 Mariusz jest rozjeżdżony, więc liczymy na dobry weekend. Stanisław prowadzi w klasie S i liczymy na powiększenie przewagi. Do kwalifikacji, które odbędą się w sobotę przygotowuje się również Marcin, który jest bojowo nastawiony. Zapraszam na tor wszystkich kibiców.

Marcin Jedliński:

Przed nami kolejna runda Porsche Platinum GT3 CCCE. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery wyścigi, podczas których bardzo wiele może się zdać. Trwa ostra walka o pozycję na podium w klasyfikacji generalnej, więc mam nadzieję, że zaliczymy dobry weekend. Tor w Brnie dobrze znam, jednak zeszłoroczne wyścigi nie poszły po mojej myśli. Jeśli jednak dobrze spiszemy się w kwalifikacjach i unikniemy problemów, to powinno być dobrze.

Po czwartkowych treningach, które potrwają cały dzień zawodnicy pojawią się na torze w piątek o godzinie 12:10, podczas pierwszego oficjalnego wolnego treningu. Na sobotę organizator zawodów Masaryk Racing Days zaplanował dla zawodników Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe dwa wyjazdy na tor.Pierwszy raz trójka zawodników GT3 Poland pojawi się w sobotni poranek o godzinie 8:30 podczas kwalifikacji do wyścigów nr 1 i 2. Pierwszy 25 minutowy wyścig rusza o godzinie 14:10. Wyścig nr 2 rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 10:30.

Zapraszamy na profil Facebook: https://pl-pl.facebook.com/GT3Poland/, gdzie będziecie mogli śledzić nasze zmagania.

inf.pras.

Dodaj komentarz