Czy Steve McQueen jeździłby autem Jamesa Bonda? TAG Heuer wraca do Le Mans.

Jest rok 1970. Trwają zdjęcia do filmu Le Mans. Steve McQueen zapina kombinezon wyścigowy, a na jego prawym nadgarstku połyskuje zegarek Heuer Monaco 1133. Niebieska tarcza podkreśla kolor oczu gwiazdora, patrzących w tym momencie gdzieś daleko, jakby za horyzont. Tak powstaje jeden z najsłynniejszych kadrów w historii motoryzacji, kina i chronometrii. O czym myśli McQueen? Może widzi siebie za kierownicą Astona Martina DB5, auta, które zyskało wówczas na popularności dzięki filmom o Jamesie Bondzie? Odpowiedzi na to pytanie nigdy nie poznamy. Ale wcale nie jest ono bezzasadne, bowiem TAG Heuer łączy dzisiaj siły z Astonem Martinem i wraca do legendarnego wyścigu 24h Le Mans.

aston_martin_valkyrie_gte_jean_claude_biver_tag_heuer_ceo aston_martin_valkyrie_tag_heuer

Partnerstwo firmy TAG Heuer z Astonem Martinem ogłoszono oficjalnie na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Szwajcarski producent zegarków wesprze zespół Aston Martin Racing w najbliższym wyścigu 24h Le Mans, a także projekt drogowego hipersamochodu Valkyrie, opracowywanego przy współpracy z Red Bull Racing Advanced Technologies.

aston_martin_vantage_gte_jean_claude_biver_tag_heuer_ceo

Dwie legendy
Obie marki łączą bogate tradycje motoryzacyjne. TAG Heuer jest od dekad związany ze sportami motorowymi. Produkty firmy docenił nie tylko zakochany w superautach Steve McQueen, ale również tacy wirtuozi kierownicy jak trzykrotny mistrz świata Formuły 1, Ayrton Senna czy Jacky Ickx, sześciokrotny zwycięzca Le Mans. Co więcej, nazwy zegarków Monaco i Carrera wprost nawiązują do słynnych wyścigów Carrera Panamericana i Grand Prix Monaco. Aston Martin ma w swojej historii nie mniej piękne karty. Brytyjska marka od ponad stu lat wytwarza luksusowe sportowe auta, które wielką sławę zdobyły przede wszystkim dzięki filmom o przygodach Agenta 007. Mowa tutaj nie tylko o modelu DB5, lecz również takich autach jak Aston Martin DBS, V12 Vanquish, DBS V12 czy DB10.

tag_heuer_formula_1_aston_martin_3 tag_heuer_formula_1_aston_martin_2

TAG Heuer na nowe czasy
Dzięki nawiązaniu współpracy, TAG Heuer zyskuje miano „Official Watch Partner” i „Offcial Connected Watch Partner” Astona Martina i Aston Martin Racing, oddziału marki działającego w motorsporcie. Oznacza to, że szwajcarski producent zapewni nie tylko swoje klasyczne czasomierze, lecz również nowoczesne smart watche z linii Connected. Tak oto TAG Heuer, pielęgnując najlepsze tradycje, jednocześnie pozyskuje kolejnych klientów, zainteresowanych najnowszymi technologiami. Podobną filozofię wyznaje Aston Martin, który hipersportowym modelem Valkyrie chce rywalizować z podobnymi konstrukcjami innych producentów. Obie firmy łączy więc nie tylko bogata historia, lecz również chęć pisania jej kolejnych rozdziałów.

tag_heuer_formula_1_aston_martin tag_heuer_carrera_heuer___formula_1__aston_martin_2018 tag_heuer_carrera_aston_martin_2 tag_heuer_carrera_aston__martin

Szwajcarski producent nakręca motorsport
Partnerstwo z Astonem Martinem to kolejny przykład zaangażowania firmy TAG Heuer w motorsport. Szwajcarska marka jest już oficjalnym partnerem odpowiedzialnym za pomiar czasu w zespole Aston Martin Red Bull Racing, a także w Formule E FIA i słynnych wyścigach Pikes Peak oraz Carrera Panamericana. Co więcej, TAG Heuer to również oficjalny partner Automobilklubu Monako, Grand Prix Monako, Indy 500, gry Grand Turismo Sports, mistrzostw świata samochodów turystycznych FIA WTCR, a także motocyklowych mistrzostw świata FIM WEC.

steve_mcqueen_2_1 steve_mcqueen_1_1 aston_martin_vantage_gte_tag_heuer_3 aston_martin_vantage_gte_tag_heuer_2 aston_martin_vantage_gte_tag_heuer

Partnerstwo szwajcarskiej i brytyjskiej marki zostanie oficjalnie zainagurowane 16 czerwca 2018 roku, w czasie 86. wyścigu 24h Le Mans.

inf.pras.

Dodaj komentarz