Czy tym razem pora roku się sprawdzi?

Poprzednia runda MSP Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów miała w nazwie „Wiosna”, ale w rzeczywistości okazała się dość śnieżną zimą. Tym razem organizatorzy zapowiadają lato – „Darwit Walimskie Lato Rajdowe”. Czy tak też będzie?

Czy tym razem pora roku się sprawdzi (1)

To okaże się już niebawem, bowiem trzecia runda walimskiego chempionatu odbędzie się w najbliższy weekend 2 – 3 czerwca 2018 r. Rajd z bazą w Rzeczce składał się będzie z jednej próby sportowej Sierpnica – Walim o długości 3,2 km przejeżdżanej czterokrotnie.

 

W ramach projektu „BS Rally Team dla młodych” do rywalizacji zgłoszeni zostali Arek Idzi, którego pilotowała będzie oczywiście Dominika Samburska (Fiat CC). I choć Arek z Dominiką podczas ostatniego startu zajęli pierwsze miejsce w swojej klasie, nie stawiają sobie zwycięstwa w zawodach za najwyższy cel.
– Konkurencja w klasie będzie może nie najliczniejsza, ale za to bardzo mocna – ocenia Arek. – Nie napalamy się, znamy swoje priorytety na ten sezon. Ważne jest osiągnięcie mety i kolejne cenne kilometry. Trasa rajdu jest zróżnicowana, są szybkie i techniczne partie. Będzie co robić.

– Nie skupiamy się na wygranej, tylko na dojechaniu do mety – potwierdza Dominika Samburska, pilotka Arka. – Skupiam się najbardziej na tym, żeby podyktować Arkowi całą trasę bez żadnych niespodzianek. Docieramy się z każdymi zawodami i to bardzo cieszy.

Formalna” strona „Darvit Walimskiego Lata Rajdowego” odbędzie się w sobotę 2 czerwca. W niedzielę o godzinie 9:00 na trasę wyruszy pierwsza załoga. Arek z Dominiką wystartują z numerem 67. Meta pierwszej załogi przewidziana została na godzinę 16:00.

Trzymajcie kciuki za Arka i Dominikę.
Pozdrawiamy, BS Rally Team

Czy tym razem pora roku się sprawdzi (2)

PODPIS ZDJĘĆ:
1 – P. Puchalski RALLY FOTO –
Konkurencja w klasie będzie może nie najliczniejsza, ale za to bardzo mocna – oceniaprzed startem Arek Idzi

2 – Dominika Morka Photography – To czwarty start zawodników w ramach projektu „BS Rally Team dla młodych”

inf.pras.

Dodaj komentarz