Decyzja zapadła, projekt ruszył!

Za nieco ponad tydzień rusza sezon rajdowy na Dolnym Śląsku. Tradycyjnie otwiera go Walimska Zimówka, a wraz z nią swój pierwszy start w ramach projektu „BS Rally Team dla młodych” zaliczy załoga Arkadiusz Idzi / Dominika Samburska (Fiat CC).

decyzja_zapadła - kalendarz

To chyba taki pierwszy projekt w Polsce, gdzie na poziomie prywatnych rajdów debiutująca załoga może liczyć na doświadczenie i wsparcie ze strony innych zawodników. Członkowie BS Rally Team – Mariusz Brylski i Sławomir Szpot – zdobywcy m.in. tytułu vice mistrzów Amatorskiego Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej i II vice mistrzów Tarmac Masters w sezonie 2017 traktują projekt bardzo poważnie.

 

Projekt jest bardzo zaawansowany, bo nie dotyczy tylko koleżeńskich rad – zaznacza Mariusz Brylski, koordynator projektu. – Dzięki naszym sponsorom młodej załodze zapewniamy nie tylko wiedzę, ale także kompleksowe przygotowanie samochodu do startu, jego obsługę i organizację całego serwisu. Po naszej stronie są także finanse – BS Rally Team ponosi całkowite koszty związane ze startem załogi biorącej udział projekcie.

decyzja_zapadła (1)

 

Zawodnicy nie muszą zatem „biegać” za budżetem na wpisowe, paliwo, naprawę i utrzymanie samochodu, a skupić się mogą na tym, co na początku jest najważniejsze, czyli chłonięciu rajdowego rzemiosła.

Skąd pomysł na realizację projektu? Sami wiemy, jak na początku rajdowej przygody trudno jest o wszystko: o serwis, auto, wiedzę rajdową i dobrą poradę. Dlatego chcemy się dzielić swoją wiedzą i miłością do motorsportu – zauważają Mariusz i Sławek. – Mamy wsparcie sponsorów, dostrzegliśmy młodego i utalentowanego zawodnika, który rozpoczyna swoją przygodę z rajdami i pochodzi z naszego „podwórka”. Zaproponowaliśmy mu więc pomoc, a on chętnie się na nią zgodził.

 

– Przygotowania do debiutu

W garażu BS Rally Team trwają ostatnie przygotowania samochodu do startu, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wybór padł na auto, którym swoje pierwsze kroki stawiało wielu zawodników. Arkadiusz Idzi i Dominika Samburska startować będą Fiatem CC o pojemności 900 ccm.

Pierwszy start to duże wyzwanie dla wszystkich – załogi, samochodu i całego teamu BS.

– To będzie pierwszy start Arka poza KJSami. Nikt nie ma oczekiwań, że młody kierowca wsiądzie do nowego auta i będzie osiągał wyniki na podium – przyznaje Sławomir Szpot, koordynator projektu BS Rally Team dla młodych. – Najważniejsze jest osiągnięcie mety i nauka, jaką załoga wyciągnie na zapoznaniu z trasą i podczas samych zawodów. To jest priorytet na cały ten sezon.
A jak do startu podchodzi sam kierowca?
– Nie chcę się napalać. Tutaj też kończy się zabawa, a nabiera to nieco innego kształtu – przyznaje Arek Idzi, kierowca. – Nie chcemy zawieść i zmarnować szansy, jaką otrzymaliśmy. Wiem, że mamy kredyt zaufania i możliwość skorzystania z doświadczenia starszych kolegów. To dla nas bardzo ważne.

 

Auto załogi poddane zostało solidnemu przeglądowi i niezbędnym naprawom. Dziś jest w 95% przygotowane do startu. Z niecierpliwością odliczamy kolejne dni do startu w Darvit VI Walimskiej Zimówce.
Pozdrawiamy, BS Rally Team
decyzja_zapadła (2)
PODPISY ZDJĘĆ:
Decyzja zapadła 1 – fot.: P. Puchalski Rally Foto – To chyba taki pierwszy projekt w Polsce, gdzie na poziomie prywatnych rajdów debiutująca załoga może liczyć na doświadczenie i wsparcie ze strony innych zawodników
.

Decyzja zapadła 2 – Auto załogi poddane zostało solidnemu przeglądowi i niezbędnym naprawom. Dziś jest w 95% przygotowane do startu.

Decyzja zapadła kalendarz – Kalendarz startu załogi Idzi / Samburska w ramach projektu „BS Rally Team dla młodych”

inf.pras.

Dodaj komentarz