Do Banovców po utrzymanie prowadzenia

Zespół Exact Systems Race & Rally Team w najbliższy weekend wybiera się na 9 i 10 rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w słowackich Banovcach nad Bebravou. Tym razem oprócz walki w polskim czempionacie, Paweł Gos i Rafał Serafinowicz po raz kolejny w tym roku stoczą swoje pojedynki w ramach FIA CEZ Hill Climb Championship z kierowcami z Czech, Austrii, Chorwacji, czy Włoch.

Paweł Gos po 8 rundach jakie do tej pory rozegrano w Załużu, Jahodnej, na Magurze i w Limanowej zajmuje 1 miejsce w grupie A z przewagą 37 punktów nad swoim bezpośrednim konkurentem Grzegorzem Koziołem, a podczas Autopola Jankov Vrsok 2016, ta przewaga może się jeszcze powiększyć.

Do słowackich rund zgłosiło się 109 zawodników, z tego aż 44 to Polacy. Trasa na której kierowcy ścigać będą się w dniach 29-31 lipca to droga o długości 3700 metrów prowadząca z Uhrovca na szczyt góry Jankov Vrsok.

Harmonogram zawodów ustalony na sobotę i niedzielę to 2 podjazdy treningowe które rozegrane zostaną od godziny 8:00 i 10:15 oraz dwa wyścigi, pierwszy o 13:00, drugi zamykający zmagania poszczególnych dni o 15:15.

Paweł Gos: Wyścig w słowackich Banovcach będzie kluczowy dla mnie i dla naszego zespołu. To tutaj najprawdopodobniej rozegrają się losy indywidualnego Mistrza Polski w kat A i zespołowo w kategorii Sponsorskiej. Dlatego mobilizacja w ten weekend jest szczególna. Rafał również będzie starał zapewnić sobie tytuł w klasie N więc wyższej motywacji dla nas nie można sobie wyobrazić. Lubię Banovce. W zeszłym roku był to dla mnie przełomowy wyścig po którym poczułem się pewniej i po którym udało mi się zwyciężyć w Sopocie. Dodatkowo znów będziemy jeździć z europejską czołówką co bardzo mi się podoba. Liczę na sporą grupę kibiców gdyż jedna z moich spółek jest w Słowacji a pracownicy mocno interesują się moimi występami dlatego serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania. Nasze tegoroczne występy do świetna współpraca z ekipą Witek Motorsport, która zajmuje się przygotowaniem naszych Lancerów, a także między naszymi partnerami: Exact Systems, Control+Rework Service, Work Service, Metabond, Plus, Anex, Monko Coffee, Spark Promotions oraz Moto. Naszym partnerem medialnym w tym sezonie jest portal WyscigiGorskie.pl, na którym znajdziecie wszystkie informacje podczas zawodów.

inf. pras.

Dodaj komentarz