Drifterzy Budmatu powalczą na dwóch frontach

Kierowcy Budmat Auto Drift Teamu wystartują w najbliższy weekend w dwóch różnych imprezach na dwóch końcach świata. Podczas gdy Piotr Więcek i James Deane zmierzą się w trzeciej rundzie amerykańskiej Formuły Drift w Atlancie w barwach Worthouse Drift Teamu, Dawid Karkosik stanie do walki w drugiej rundzie Drift Masters Grand Prix na legendarnym, niemieckim Nurburgringu.

4d60ce64-5238-4dd2-a556-f6dc2cbe6d7d

Więcek i Deane startują w tym sezonie nie tylko w DMGP, ale także w Formule Drift, a najbliższy weekend będzie jedynym, podczas którego kalendarze obu serii się pokrywają.
577f2417-213e-46bf-88f0-f2784e7013b1
Polsko-irlandzki duet dwa tygodnie temu doszedł do finałów Top 16 podczas drugiej rundy Formuły Drift w Orlando na Florydzie, a następnie został w USA aby przygotować swoje Nissany Silva S15 do kolejnych zmagań w barwach Worthouse, marki wchodzącej w skład grupy kapitałowej Budmat.
46051c10-5547-4a65-8eab-4717d4fa1cc7
Dzięki najnowszym modyfikacjom w najbliższy weekend Piotr i James wystartują samochodami o mocy podniesionej do blisko tysiąca koni mechanicznych, licząc na kolejne pojedynki w ścisłej czołówce.

Dodatkowa moc będzie przydatna m.in. z uwagi na szybki charakter trasy na przedmieściach Atlanty, prowadzącej przez dziesiąty zakręt toru wyścigowego Road Atlanta, jednego z najsłynniejszych i najciekawszych obiektów tego typu na świecie.

W tym samym czasie na legendarnym niemieckim Nurburgringu odbędzie się druga runda międzynarodowej serii Drift Masters Grand Prix, w której barw Budmat Auto Drift Teamu bronił będzie Dawid Karkosik, czterokrotny drugi wicemistrz DMGP.
c8d637ba-c5e9-4968-9877-f44d35f0bccc
Po trudnym pierwszym starcie w Poznaniu jego charakterystyczna „Landrynka” także przeszła w ostatnich dniach szereg modyfikacji, które z pewnością pomogą torunianinowi ponownie walczyć na czele stawki.

Bezpośrednia relacja z trzeciej rundy Formuły Drift pod adresem www.formulad.com/live . Kwalifikacje ruszają o północy polskiego czasu w nocy z piątku na sobotę. Finały Top 32 i Top 16 w nocy z soboty na niedzielę, odpowiednio o 22:30 i 2:30 nad ranem polskiego czasu.

Bezpośrednia relacja z drugiej rundy DMGP w sobotę w godzinach 10:30 – 20:00 pod adresem www.driftmasters.gp/livestream/ oraz na antenie nSport+ od 17:30 do 20:00 (finał Top 16).
c164627f-6e7d-41b9-9f06-7f58cc26fcd6
„Tor w Atlancie jest zupełnie inny niż ten w Orlando – podkreśla pochodzący z Płocka, 26-letni Piotr Więcek, trzykrotny mistrz Drift Masters GP, który po dwóch rundach Formuły Drift zajmuje czternaste miejsce w generalce, jako najwyżej sklasyfikowany debiutant. – Pochylenia asfaltu tym razem zastąpią zmiany poziomów i szybki zjazd od linii startu w kierunku pierwszego zakrętu. Inicjacja będzie tutaj wyjątkowo ważna z uwagi na bardzo dużą prędkość. Pierwsza przekładka także jest wymagająca, bo trudno utrzymać się blisko prowadzącego kierowcy, a jednocześnie utrzymać odpowiedni tor jazdy. Bardzo widowiskowy jest także nawrót, który pokonuje się jadąc pod dużym kątem. W tym miejscu łatwo popełnić błąd i obrócić auto przed kolejną przekładką. Tor Road Atlanta jest bardzo popularny. Nie tylko oglądaliśmy razem z Jamesem mnóstwo nagrań z zawodów driftingowych z poprzednich lat, ale także jeździliśmy po nim w symulatorze. Teraz nie możemy już doczekać się powrotu za kierownicę naszych aut, które po Orlando poddane zostały kilku kluczowym modyfikacjom. W przerwach pomiędzy przejazdami będziemy także śledzić to, co dzieje się na Nurburgringu podczas drugiej rundy DMGP i trzymać kciuki za Dawida.”
cdd7b19b-081c-470a-9c93-3d63a6f832c1
„W Orlando wiele się nauczyliśmy i nie możemy doczekać się Atlanty, która będzie dla nas kolejnym nowym torem – dodaje 25-letni James Deane, aktualny lider klasyfikacji generalnej DMGP i wielokrotny mistrz Europy, który po zwycięstwie w pierwszej rundzie Formuły Drift w Long Beach zajmuje drugą pozycję w generalce. – To tor, który jest w kalendarzu najdłużej, dlatego wszystkie zespoły i kierowcy bardzo dobrze go znają. My tymczasem będziemy musieli uczyć się wszystkiego od zera począwszy od pierwszych treningów. Zapowiada się jednak ekscytujący weekend. Wiemy, że kibice w Atlancie są niesamowici, ale nie mogę zbyt wiele powiedzieć o torze, dlatego po prostu ruszymy do walki, damy z siebie wszystko i zobaczymy jak sobie poradzimy. Ten sezon jest dla nas rokiem nauki, ale jestem bardzo zadowolony z tego, jak pracuje cała nasza ekipa oraz ze wsparcia, jakie otrzymujemy od naszych partnerów.”

ded6dbc0-a459-4184-aac0-6af5b7918b42

„Serię Drift Masters Grand Prix czeka pierwsza wizyta na Nurburgringu, dlatego choć to legendarny tor wyścigowy, dla nas wszystkich będzie to w pewnym sensie podróż w nieznane – wyjaśnia Dawid Karkosik. – Nie mogę doczekać się startu na nowej trasie, tym bardziej, że sekcja po której będziemy jeździć prowadzi m.in. przez bardzo szybką i znaną z wyścigów szykanę imienia Michaela Schumachera. Dodatkowym urozmaiceniem będzie potencjalnie bardzo kapryśna pogoda, ale lubię jazdę po mokrym torze i zawsze dobrze radziłem sobie w takich warunkach. Po czterech sezonach zakończonych na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w tym roku celuję wyżej, ale po pierwszej rundzie, która była dla mnie dość pechowa, muszę nadrabiać stracone punkty, dlatego to będzie dla mnie ważny weekend. Będzie też nietypowy, z uwagi na brak Piotra i Jamesa, ale cała ekipa zamierza zarwać nockę po sobotnich zawodach, aby kibicować im i oglądać relację z Formuły Drift w Atlancie. Najlepiej w towarzystwie pucharu z Nurburgringu!”

fe0bc27c-ba3a-4c8c-bf72-74adedeee1f6

Więcej informacji o zawodach Formula DRIFT pod adresem www.formulad.com, a o Drift Masters GP pod adresem www.driftmasters.gp.

Więcej informacji o zespole Worthouse Drift Team na www.drift.worthouse.comi na profilach facebook.com/worthousedriftteam , facebook.com/Budmat.Auto.RBTeam , instagram.com/worthousedrift oraz na profilach kierowców facebook.com/JamesDeaneDrifting/ , facebook.com/piotrwiecekdrift/ i facebook.com/DawidKarkosik69 .

inf.pras.

Dodaj komentarz