Drifterzy potrenują w Toruniu

Sezon driftingowy zbliża się wielkimi krokami. Część specjalistów od jazdy bokami do przodu w najbliższą sobotę spotka się w toruńskim MotoParku, gdzie odbędzie się specjalny przedsezonowy trening dla wszystkich chętnych.

 PB118235

Organizatorem wydarzenia jest redakcja Drift Magazynu, aktualnie publikująca informacje o tej dyscyplinie motorsportu na stronach Rally and Race. Trening odbędzie się w nadchodzącą sobotę, 25 marca. Brama obiektu przy ul. Łukasiewicza zostanie otwarta dla uczestników testów o godz. 7.50. Tuż po tym ruszy praca biura. Pierwszy briefing dla kierowców przewidziano na godz. 9.00. Zaraz po jego zakończeniu ruszą treningowe przejazdy, które potrwają aż do godz. 16.00. Drugi briefing, dla spóźnialskich, odbędzie się o godz. 11.00.

Swój udział w testach potwierdziło kilku uczestników cyklu Drift Masters GP i Driftingowych Mistrzostw Polski. W MotoParku tego dnia swoją formę szlifować będą m.in. tak doświadczeni zawodnicy jak choćby Kajetan Rutyna, Jerzy Tecław, Arkadiusz Hinc i Dariusz Fabisiak. Trening jest otwarty dla wszystkich chętnych, więc rzecz jasna nie zabraknie też grupy kierowców dopiero rozpoczynających swoją przygodę z profesjonalnym driftingiem.

Treningowi ma towarzyszyć Driver Search cyklu Drift Competition, czyli weryfikacja uczestników tej ligi pod kątem uzyskania licencji Pro. Dla chętnych będzie również możliwość sprawdzenia aut pod kątem badania technicznego do zawodów Drift Competition oraz udział w indywidualnym szkoleniu z głównym organizatorem tej serii, czyli Wojciechem Goździewiczem.

Sobotni trening jest bardzo atrakcyjny nie tylko dla uczestników Drift Competition, ale także dla uczestników ligi Drift Open, gdyż uczestnicy tego cyklu raptem miesiąc później zgodnie z coroczną tradycją oficjalnie zainaugurują sezon DO właśnie w toruńskim MotoParku. Także jest to dla nich doskonała okazja do potestowania przed pierwszą rundą serii.

Jeszcze przyjmowane są zgłoszenia do udziału w treningu od ostatnich chętnych. Koszt wynosi 200zł od uczestnika. Osoby chcące mieć zagwarantowany udział w treningu, muszą dokonywać wcześniejszych rezerwacji. Zgłoszenia przyjmowane są na adres redakcja@drift-magazyn.pl. Pod ten sam adres lub pod numer telefonu 605-58-57-51 można kierować także zapytania o dalsze szczegóły dotyczące wydarzenia i rejestracji.

Tekst: Drift Magazyn

Fot.: Andrzej Piekarz

inf.pras.

Dodaj komentarz