Drugie z rzędu podium w WRC 2

  • 2. miejsce załogi Hubert Ptaszek/Maciek Szczepaniak w WRC 2 podczas Rajdu Argentyny
  • Polska załoga wygrywa z Abulazizem Al-Kuwarim i Elfynem Evansem, fabrycznym kierowcą zespołu M-Sport dzięki czemu awansuje na pozycję wicelidera w klasyfikacji WRC 2
  • Hayden Paddon pokonuje w niesamowicie zaciętej walce Sebastiena Ogiera.
2b6df616-9840-4faf-af32-98df8b4123f2   

Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak sięgają po drugie z rzędu podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Załoga Peugeot Sport Slovakia dojeżdża do mety niesamowicie trudnego i wymagającego Rajdu Argentyny na drugim miejscu w klasyfikacji WRC 2.

Ostatni dzień rywalizacji w Ameryce Południowej rozpoczął się tuż po godzinie 14:00 polskiego czasu a załoga Peugeot Sport Slovakia od początku starała się kontrolować tempo myśląc o tym, aby dowieźć dobry wynik bez zbędnych przygód.

Początkowo Hubert Ptaszek stracił do najszybszego Elfyna Evansa aż półtorej minuty, jednak już na OS 17 Mina Clavero – Giulio Cesare23-letni zawodnik z Torunia odnotował czwarty czas w WRC 2.

Finałowy Power Stage El Condor przebiegał dla naszej załogi w bardzo podobnym stylu. Hubert wraz z Maćkiem pojechali bardzo szybko, jednak cały czas kontrolowali swoje tempo dzięki przewadze nad rywalami, którą wypracowali sobie podczas wcześniejszych dni walki.

Dzięki mądrej i bezpiecznej jeździe, Hubert Ptaszek był w stanie dowieźć do mety drugie miejsce na podium. W klasyfikacji WRC 2 zwycięstwo odniósł Nicolas Fuchs, jednak to reprezentant ekipy Peugeot Sport Slovakia awansował na pozycję wicelidera w klasyfikacji WRC 2.

6578b570-4a97-4bd0-a802-0be46587bd01

Hubert Ptaszek: – Dziś czekały na nas trzy odcinki specjalne i od samego początku jechaliśmy dość zachowawczo, mając z tyłu głowy obronę wyniku. Na pierwszym dzisiejszym odcinku mgła ograniczała widoczność do metra przed samochodem. Drugi i trzeci odcinek przejechaliśmy nieco szybciej, jednak nie podejmowaliśmy zbytniego ryzyka. Jesteśmy zadowoleni przede wszystkim z pracy, którą wykonaliśmy – wynik jest rzeczą drugorzędną. Znów poczyniliśmy krok do przodu.

Maciej Szczepaniak: – Za nami trudny weekend, jednak nie mamy powodów do narzekań. Przepracowaliśmy solidnie zapoznanie, a większość odcinków specjalnych sprawiała nam ogromną frajdę. Dobrze było zając pozycję na podium, jednak najistotniejszy jest postęp, który Hubert poczynił w ten weekend. Jeśli będzie wystarczająco zaangażowany i zdobędzie ważne doświadczenie, może w przyszłości sprawić wiele radości dla kibiców. Ja jak zwykle dziękuję za doping przed monitorami. Jesteście wielcy!

a5b06c9f-b421-419e-9cd3-4f6c848439c4

Klasyfikacja WRC 2 po Rajdzie Argentyny
1. Elfyn Evans           62 pkt
2. Hubert Ptaszek     42 pkt
3. Nicolas Fuchs        37 pkt
4. Armin Kremer         28 pkt
5. Teemu Suninen      25 pkt

fbb2cf88-8a01-4e84-b42f-3c540a1ba159

Ciekawostki Rajdu Argentyny

  • Pierwsza edycja rajdu odbyła się w 1980 roku w półnconej prowincji Tucuman, impreza nazywana była wówczas Rajdem Codasur.
  • Runda w 1982 roku została odwołana ze względu na wybuch Wojny o Falklandy pomiędzy Wielką Brytanią a Argentyną.
  • W 1983 roku baza rajdu została przeniesiona na południe do Bariloche, tylko po ty w kolejnym sezonie znalazła swoje miejsce w Kordobie.
  • Góry Traslasierra co roku oferują zapierające dech w piersiach widoki, wokół nich wytyczone są także takie klasyki jak El Condor czy Giulio Cesare.

Dodaj komentarz