Dunlop i Eurosport przypomną Wielkie Momenty sportu motorowego

Dunlop, jeden z najbardziej utytułowanych producentów opon w historii 24-godzinnego wyścigu Le Mans, oraz Eurosport, wiodący ogólnoeuropejski nadawca programów sportowych, zrealizują wspólną kampanię „Great Fightbacks – Wielkie Momenty sportu motorowego”, nawiązującą do najbardziej emocjonujących wyścigów w historii sportu motorowego. Fani poznają sylwetki kierowców i motocyklistów, którzy wykazali się największym charakterem, determinacją i wytrwałością w walce o powrót na szczyt.

Marc Marquez

Premierowe odcinki zostaną wyemitowane przez kanał Eurosport w 54 krajach
już w listopadzie. W tym samym czasie zadebiutuje też nowa kampania reklamowa Dunlopa.

W pierwszym odcinku miłośnicy sportów motorowych poznają niewiarygodną historię dwukrotnego mistrza świata Marca Marqueza, który podczas wyścigu GP Portugalii w klasie 125 w 2010 roku zdołał awansować z ostatniego miejsca na pierwsze. Marquez popisał
się wtedy nie tylko fenomenalnym awansem z ostatniej pozycji po upadku w rundzie rozgrzewkowej, ale dowiódł też, że posiada talent na miarę supergwiazdy. Historia ta zostanie wyemitowana przed finałem sezonu MotoGP.

Drugi odcinek będzie poświęcony emocjonującym zmaganiom zespołu Jota w 24-godzinnym wyścigu na Le Mans w kategorii LMP2 w sezonie 2014, gdzie walka o zwycięstwo rozegrała się dosłownie w ostatnich minutach. Jego emisja, 21 listopada, poprzedzi rundę finałową Mistrzostw Świata FIA Endurance w Bahrajnie.

24 HEURES DU MANS 2014 11-15 juin 2014 © CLEMENT MARIN

Prezentowane wydarzenia są zarówno istotną częścią historii sportów motorowych, jak i marki Dunlop, która już od ponad 125 lat odgrywa ważną rolę w wyścigach, dostarczając opony zespołom i pomagając kierowcom oraz motocyklistom osiągać spektakularne wyniki na torach.

Historie, które opowiemy w nowej serii ‘Great Fightbacks’, przedstawiają wytrwałość, intuicję
i determinację, jaką musieli wykazać się najlepsi motocykliści, kierowcy i zespoły świata,
aby zwycięża

. Droga do sukcesu jest pełna ekscytujących wyzwań i podobny przekaz towarzyszy też naszej nowej reklamie telewizyjnej” – powiedział Guillaume Carli, szef marketingu opon osobowych Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Prowadzony wspólnie z Eurosportem projekt wpisuje się w filozofię marki Dunlop oraz w zainaugurowaną w tym roku kampanię pod hasłem „Forever Forward”. Jej częścią jest nowa reklama telewizyjna „One second”, której oficjalna premiera odbędzie się na kanale Eurosport w listopadzie1. Opowiada ona historię kierowcy, który odwołuje się do doświadczeń życiowych, by dać z siebie wszystko w „jednej sekundzie, która decyduje o wszystkim”.

Rywalizacja w wyścigu Moto2

Wersję internetową spotu można już obejrzeć na: www.youtube.com/watch?v=Fvamkkt42Ek.

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Idąc za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje motocyklistom dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko dzięki najnowszym technologiom oponiarskim. Opony Dunlop montowane są jako standardowe wyposażenie w takich markach, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia 66 000 osób i wytwarza swoje wyroby
w 49 zakładach w 22 krajach na świecie. Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów
i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy znajduje się na stronie www.goodyear.com/corporate.

24 HEURES DU MANS 2014 11-15 juin 2014 © CLEMENT MARIN

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3000 osób.

 inf.pras.

Dodaj komentarz