ERC 2020: „Kanary” coraz mocniej obsadzone. Będzie się działo

Organizatorzy przedostatniej rundy ERC, na oficjalnej konferencji prasowej ujawnili, jak na ten moment prezentuje się oficjalna lista zgłoszeń. Ponad setka załóg zgłosiła się do piątej rundy Mistrzostw Starego Kontynentu, asfaltowych Mistrzostw Hiszpanii oraz Mistrzostw Wysp Kanaryjskich.
Nie zabraknie Aleksieja Łukjaniuka. Powrót na prawy fotel zaliczy Aleksiej Arnautow, z którym kierowca Citroena C3 R5 zdobył tytuł Mistrza Europy. Walkę o mistrzostwo ERC podejmie również Oliver Solberg, który z pewnością nie będzie miał łatwego zadania. Bo wśród 40 załóg zgłoszonych w samochodach klasy R5 pojawił się zwycięzca Rajdu Węgier, Andreas Mikkelsen. Na liście pojawił się też Chris Ingram, który po dłuższej przerwie wraca na europejskie trasy. Zasiądzie za kierownicą Renault Clio Rally5, które podstawi niemiecki Toksport WRT.

Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 – nie zabraknie Polaków

Na Wyspy Kanaryjskie z Polski wyruszy duet Orlen Teamu, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy będą rywalizowali o tytuł w klasie ERC 1 Junior. Drugą polską załogą będzie Dariusz Poloński z Łukaszem Sitkiem, którzy przed rokiem mimo awarii i powrotu do rywalizacji w systemie Rally2 zajęli trzecie miejsce w Abarth Rally Cup. Do rywalizacji w krajowych czempionacie oraz w ERC zgłosił się ubiegłoroczny zwycięzca Rally Islas Canarias, Pepe Lopez. Swój start zapowiedział Adrien Fourmaux, który aktualny sezon spędza w barwach M Sportu za kierownicą Forda Fiesty R5 MkII. Przedostatnia runda ERC jest planowana w terminie 26-28 listopada i w przypadku odwołania Spa Rally – co jest bardzo prawdopodobne – będzie stanowiła ostatnią tegoroczną rundę.
Autor: Dominik Reda