Fernando Alonso w teamie Toyoty?

Czy Fernando Alonso poprowadzi prototyp LMP1 Toyoty w przyszłorocznym wyścigu Le Mans? Jak podaje Motorsport.com, Toyota rozmawia ze słynnym kierowcą o współpracy.

6 Hours of Circuit of The Americas

Fernando Alonso wyjawił, że ma zamiar zdobyć „Potrójną Koronę”, nieoficjalne trofeum, na które składa się zwycięstwo w wyścigach GP Monaco F1, Le Mans 24h oraz Indianapolis 500. Hiszpański kierowca zamierza powtórzyć wyczyn Grahama Hilla z lat 60. Wiele wskazuje na to, że zespołem, który mu to umożliwi, będzie TOYOTA GAZOO Racing, startująca w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych 1000-konnym prototypem TS050 Hybrid.

6 Hours of Circuit of The Americas

Rob Leupen, dyrektor zespołu wyścigowego Toyoty, powiedział w wywiadzie dla Motorsport.com: „Jesteśmy zawsze zainteresowani rozmowami z topowymi kierowcami, a Pascal Vasselon, dyrektor techniczny TOYOTA GAZOO Racing, ma dobre relacje z Fernando jeszcze od czasów Formuły 1”.

6 Hours of Circuit of The Americas

„Nie możemy powiedzieć więcej, gdyż zbyt wiele spraw zostało jeszcze do rozstrzygnięcia” – dodał Leupen.

6 Hours of Circuit of The Americas

Szef zespołu McLarena, Zak Brown, wyjawił, że rozmawiał z Alonso o Le Mans i dał mu wstępną zgodę na udział w słynnym wyścigu długodystansowym. Najważniejsza runda World Endurance Championship nie koliduje w 2018 roku z kalendarzem Formuły 1.

Le Mans 24 Hours Race

Toyota bierze udział w FIA World Endurance Championship od reaktywacji tej serii w 2012 roku. Zespół TOYOTA GAZOO Racing zadebiutował w Le Mans za kierownicą hybrydowego bolidu TS030 Hybrid. W 2014 roku samochód następnej generacji, TS040 Hybrid, przyczynił się do zdobycia podwójnego mistrzostwa świata – w klasyfikacji producentów dla Toyoty i w klasyfikacji kierowców dla Sebastiena Buemiego oraz Anthony’ego Davidsona. W ciągu 6 sezonów kierowcy TOYOTA GAZOO Racing dwukrotnie zajęli w Le Mans 2. miejsce i trzykrotnie stanęli na podium.

Le Mans 24 Hours Race Le Mans 24 Hours Race Le Mans 24 Hours Test Le Mans 24 Hours Test Le Mans 24 Hours Race

inf.pras.

Dodaj komentarz