Fiesta Rally3 – nowa rajdówka od M-Sportu wyceniona [wideo]

Krakowski oddział M – Sport zaprezentował swoje najnowsze dzieło w akcji – chodzi oczywiście o Fieste Rally3. Wiemy też ile będzie kosztował. Rajdówka powstała na potrzeby nowej klasy opartej na najnowszej piramidzie FIA. Poniżej zobaczycie film promocyjny Nowej Fiesty i podano jego cenę.

Jest to pierwszy samochód w tej specyfikacji. Klasa łączy smukłą i małą sylwetkę samochodów klasy R2 z napędem na cztery koła. Takie konstrukcje są kierowane do młodych kierowców, którzy posiadają ograniczone i przeważnie mocno okrojone budżety. Fiesta Rally3 ma być skuteczna na rajdowych trasach oraz być bardzo konkurencyjna w swojej klasie. Testy nowego Forda rozpoczęły się już nieco ponad miesiąc temu. Wtedy to na szutrowych trasach w Sardynii testował m.in trzykrotny Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

Później M – Sport wybrał polskie trasy na miejsce kolejnych testów. Były to odcinki w Kotlinie Kłodzkiej gdzie za kierownicą Fiesty zasiadł Nil Solans. Przechodząc do mechaniki najnowszego Forda. Pod maską znajduję się 1,5 litrowy silnik EcoBoost o mocy 215 km. Tak jak wyżej zostało to wspomniane napęd jest przenoszony na wszystkie cztery koła. Klienci mogą już składać zamówienia, które są przyjmowane od 16 listopada. Cena Fiesty Rally3 wynosi 99 999 euro. Według najnowszych regulaminów maksymalna cena samochodów klasy Rally3 ma wynosić 100 000 euro. Homologacja zostanie uzyskana z dniem 21 marca 2021. Od tego dnia Ford Fiesta Rally3 będzie mógł oficjalnie zadebiutować na odcinkach.

Źródło: M-Sport
Autor: Dominik Reda