Finał Dacia Duster ELF Cup 2018 za nami!

Druga edycja Dacia Duster ELF Cup za nami. Zwycięzcami piątej – ostatniej – rundy okazali się Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba, którzy tym samym obronili tytuł mistrzowski sprzed roku. Po ponownym sukcesie amatorskich rajdów, organizatorzy zapowiadają kolejne sezony.

Sporty motorowe od zawsze cieszyły się żywym zainteresowaniem rzeszy kibiców na całym świecie. Dla koncernów paliwowych i olejowych jest to doskonała okazja do przeprowadzenia testów w ekstremalnych warunkach drogowych. Z tej możliwości korzysta także marka ELF, która od wielu lat aktywnie angażuje się w rajdy i wyścigi od motocykli poprzez samochody osobowe i rajdowe po pojazdy ciężarowe. Dzieje się to zarówno w skali globalnej, jak i w działaniach lokalnych. Przykładem tego w Polsce jest nowa seria typu cross-country – Dacia Duster ELF Cup.

W naszym kraju bardzo wiele osób śledzi na bieżąco wyniki w różnych zawodach sportów motorowych. Część z nich jednocześnie marzy, aby móc spróbować swoich sił za kierownicą samochodu wyścigowego czy rajdowego. I taką możliwość otwiera dla nich idea Dacia Duster ELF Cup. Cieszymy się, że poprzez nasze lokalne zaangażowanie, możemy pomóc kierowcom-amatorom urzeczywistnić marzenia” – mówi Ewa Kalinowska, Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w TOTAL Polska.

Pierwszy sezon Dacia Duster ELF Cup rozpoczął się w 2017 roku. Wystartowało w nich dziesięć załóg, które rywalizowały ze sobą w pięciu rundach, zaliczanych jednocześnie do Mistrzostw lub Pucharu Polski w Rajdach Terenowych. Ostatecznie na najwyższym miejscu podium stanął zespół Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba.

Do drugiego sezonu zgłosiło się ponad dziesięć załóg, jednak na linii startu pierwszego etapu Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie stanęło tylko dziewięć samochodów. W 2018 roku tytuł mistrzowski Dacia Duster ELF Cup obronili Krzysztof Wincentowicz i Bartłomiej Boba. Kolejne miejsce zdobyli Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak, a na trzecim znaleźli się Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek.

W Dacii Duster ELF Cup startują samochody przygotowane do specyficznych warunków panujących na trasie rajdów terenowych. Nasi inżynierowie współpracowali przy tym nad modyfikacją jednostki napędowej, w której zwiększono moc ze 109 do 130 koni mechanicznych przy podniesieniu maksymalnego momentu obrotowego do 287 Nm przy 1903 obrotach na minutę. Odpowiednie zmiany przeprowadzono też w skrzyni biegów, tylnym moście, jak i układzie chłodzenia. Pomimo to wszystkie oleje, smary i płyny eksploatacyjne mają tę samą specyfikację, co produkty dostępne na rynku” – dodaje Andrzej Husiatyński kierownik działu technicznego TOTAL Polska.

* * * * *

O Team Total

Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu Total chętnie dzieli się zdobytą wiedzą zarówno z mechanikami, jak i użytkownikami samochodów. Znaczącą w tym rolę w Polsce pełni Team Total, który tworzą: Adam Klimek – mechanik samochodowy, Patryk Mikiciuk – pasjonat motoryzacji oraz Klaudia Podkalicka – kierowca rajdowy. Ich praktyczne porady, nie tylko na temat doboru czy wymiany oleju silnikowego, znaleźć można przede wszystkim na platformie internetowej www.teamtotal.pl oraz cieszącym się dużą popularnością kanale Team Total na kanale YouTube.

O Total Lubrifiants

Total Lubrifiants to wiodący producent i sprzedawca olejów silnikowych oraz środków smarnych. Zatrudnia ponad 5800 pracowników w 150 krajach świata, mając 41 zakładów produkcyjnych. Total Lubrifiants oferuje innowacyjne, wydajne i przyjazne środowisku produkty i usługi, nad których stałym rozwojem pracuje ponad 130 inżynierów w dedykowanym centrum badawczym. Partnerstwo z Total często wybierają firmy działające w branży motoryzacyjnej, w przemyśle i w sektorze morskim.

O Dziale Marketing and Services

Dział Marketing and Services opracowuje i wprowadza na rynek produkty zasadniczo tworzone z ropy naftowej – wraz z wszystkimi powiązanymi usługami. 31 000 pracowników Działu pracuje w 110 krajach, zaś ich produkty i oferty usługowe proponowane są na rynkach 150 krajów. Każdego dnia Dział Marketing and Services obsługuje ponad 8 mln klientów w swej sieci obejmującej przeszło 16 000 stacji obsługi w 65 krajach. Jako czwarty na świecie dystrybutor środków smarnych oraz wiodący dystrybutor produktów naftowych w Afryce, Dział Marketing and Services prowadzi 50 wytwórni na całym świecie, gdzie wytwarzane są środki smarne, asfalt, dodatki uszlachetniające, specjalne paliwa i płyny zapewniające stały wzrost firmy.

O firmie Total

Total jest globalnym producentem energii oraz dostawcą, wiodącą międzynarodową firmą branży ropy naftowej i gazu, jednym z głównych graczy w dziedzinie niskowęglowej energii. Naszych 98 000 pracowników pracuje nad sprawieniem, by energia była lepsza, czystsza, bezpieczniejsza, wydajniejsza, bardziej innowacyjna i dostępniejsza dla tak wielu ludzi, jak to możliwe. Jako odpowiedzialny obywatel korporacyjny, skupiamy się na zapewnianiu, by nasze działania w ponad 130 krajach całego świata były nieprzerwanie owocne w sensie ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

* * * * *

Kontakt

Relacje z mediami: Bartosz Cyran | +48 662 454 679 | bartosz.cyran@proautomotive.pl

Nota prawna

Niniejsza informacja prasowa, z którą nie należy wiązać żadnych prawnych konsekwencji, zamieszczona została tylko dla celów informacyjnych. Przedsiębiorstwa, w których TOTAL SA jest bezpośrednio lub pośrednio zaangażowany finansowo, są oddzielnymi bytami prawnymi. TOTAL S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich działania lub zaniechania. W niniejszym dokumencie określenia TOTAL oraz TOTAL GROUP są czasami używane dla wygody w miejscach, gdzie chodzi o ogólne odnośniki do TOTAL S.A. oraz/lub jego jednostek zależnych. Podobnie jest z określeniami „my”, „nas”, „nasz”, które również mogą być wykorzystywane w odniesieniu ogólnie do jednostek zależnych lub innych pracujących dla nich. 

Dokument ten może zawierać informacje sięgające w przyszłość oraz oświadczenia bazujące na wielu danych ekonomicznych oraz założeniach poczynionych w danym otoczeniu ekonomicznym, konkurencyjnym, regulacyjnym. W przyszłości mogą one okazać się niedokładne, w wyniku poddania wielu czynnikom ryzyka. Ani to TOTAL S.A., ani którakolwiek z jednostek od niego zależnych nie przyjmują zobowiązań do aktualizowania publicznie jakichkolwiek informacji lub oświadczeń dotyczących przyszłości, celów lub trendów ujętych w niniejszym dokumencie, czy to w wyniku pozyskania nowej informacji, czy to przyszłych zdarzeń, czy w jakikolwiek inny sposób.